Lietuvos kolegijų direktorių konferencija

Naujienos

LKDK posėdyje išrinkta nauja prezidiumo narė

2018.12.07

Visuotiniame Lietuvos kolegijų direktorių konferencijos (LKDK) posėdyje išrinkta ir patvirtina nauja prezidiumo narė bei aptartos švietimo ir koleginio sektoriaus naujienos.

Plačiau

Veiklos gerinimas neįmanomas vien tik sumažinus kolegijų skaičių

2018.11.06

Švietimo ir mokslo ministerijos siūlomas sprendimas jungti Lietuvos kolegijas, neatsižvelgiant į jų studijų rodiklius bei neturint ilgalaikės sujungtų kolegijų veiklos strategijos, Lietuvos kolegijų direktorių konferencijos nuomone, yra nepamatuotas ir nesprendžiantis susidariusios situacijos.

Plačiau

Kolegijų krepšeliai atiduodami universitetams?

2018.10.31

Dar prieš šių metų stojimus į aukštąsias mokyklas Švietimo ir mokslo ministerija nusprendė investuoti į kolegijinį sektorių, skyrė jiems papildomus studijų krepšelius ir garsiai pasakė, kad Lietuvos jaunimo ateitis – kolegijos ir technologiniai bei inžineriniai mokslai. Šiandien nepanaudotų kolegijų krepšelių lėšos yra planuojamos reinvestuoti, tačiau jau ne tik į kolegijas,...

Plačiau

Tarptautinėje konferencijoje pristatyti SAPS produktai

2018.10.23

Penktadienį Utenoje vykusioje tarptautinėje konferencijoje „Live Projects: Experiental Learning and University-Industry Cooperation“ tarptautinio SAPS projekto koordinatorė Danutė Rasimavičienė pristatė SAPS naujienas ir kuriamus produktus.

Plačiau

Išbandyk prieš įsigydamas, arba kodėl studentų praktika yra geriausias būdas rasti talentų

2018.10.15

Daugybės tyrimų duomenimis, mažoms verslo įmonėms sunku rasti reikiamų darbuotojų, ir tai riboja plėtros galimybes, didina išlaidas. Tuo pat metu profesinio aukštojo mokslo institucijos - kolegijos – mieliau siunčia studentus praktikos į stambias įmones, o prie didelio MVĮ skaičiaus nėra prisitaikiusios. Pagaliau, Europa kenčia ir dėl vis dar santykinai didelio nedarbo, suku...

Plačiau

LKDK išsirinko naują viceprezidentę

2018.10.10

Lietuvos kolegijų direktorių konferencijoje (LKDK) išrinkta ir patvirtinta nauja viceprezidentė. Ja tapo Vilniaus kolegijos direktorė doc.dr. Žymantė Jankauskienė, kuri būsimos kadencijos metu kelia sau tikslus labiau sutelkti koleginį sektorių bei pasiruošti aukštesniems kokybiniams reikalavimams.

Plačiau

LKDK prezidentas LRT studijoje diskutavo švietimo reformos tema

2018.10.05

Švietimo strategai, nebaigę universitetų reformos, griebėsi kolegijų. Kokia kolegijų pertvarkos esmė ir kokią naudą pajus stojantieji į kolegijas, netrukus pavadinus šias aukštąsias mokyklas taikomųjų mokslų universitetais? Laidoje dalyvaus švietimo ir mokslo viceministras dr. Giedrius Viliūnas ir Lietuvos kolegijų direktorių konferencijos prezidentas, Kauno technikos kolegi...

Plačiau

LKDK posėdyje patvirtinta nauja viceprezidentė

2018.09.27

Kauno technikos kolegijoje vykusiame Lietuvos kolegijų direktorių konferencijos posėdyje aptarti būsimi kolegijų veiklos iššūkiai ir išrinkta bei patvirtinta viceprezidentė.

Plačiau

Šimtukininkai atsisuko į koleginį sektorių

2018.09.04

Tikėtina, kad pakelta studijų kartelė į aukštąsias mokyklas privertė pasitempti abiturientus, tarp kurių šiemet net 164-iais šimtukininkais daugiau nei praėjusiais metais. Vieni iš jų renkasi studijas Vakarų Europoje, o kiti lieka Lietuvoje ir vis dažniau studijuoja kolegijose.

Plačiau

Kolegijų sektorius pasiruošęs naujiems iššūkiams

2018.07.20

Birželio mėnesį Lietuvos kolegijų direktorių konferencija (LKDK) trejų metų kadencijai išrinko naują prezidentą. Juo tapo Kauno technikos kolegijos (KTK) direktorius Nerijus Varnas, kuris apžvelgia esamą situaciją, aukštojo mokslo švietimo reformą ir būtiniausius koleginio sektoriaus pertvarkos darbus.

Plačiau

Išrinktas naujas LKDK prezidentas

2018.06.01

Lietuvos kolegijų direktorių konferencija (LKDK) turi naują prezidentą. Juo vienbalsiai išrinktas LKDK prezidiumo narys ir Kauno technikos kolegijos (KTK) vadovas Nerijus Varnas.

Plačiau

Švietimo sistema atsigręžė į kolegijas

2018.05.07

Švietimo reformos iniciatoriai žengė dar vieną žingsnį ir per pastarąsias savaites pristatė artimiausius pokyčius Lietuvos aukštojo mokslo švietimo sistemoje. Vienas iš jų – smarkiai didinamas valstybės finansuojamų vietų skaičius kolegijų studentams, tačiau, išaugus krepšelių skaičiui, kolegijų laukia ir individuali Švietimo ir mokslo ministerijos sudarytos komisijos anali...

Plačiau

Call for Experts

2017.02.14

Call for Experts To join the SAPS project - Supporting Apprenticeships between Professional Higher Education & Small and Medium Enterprises

Plačiau

KONFERENCIJA JEREVANE

2015.05.13

2015 m. gegužės 13-15 dienomis Lietuvos Respublikos atstovų delegacija dalyvavo Bolonijos proceso šalių ministrų Europos aukštojo mokslo erdvės tikslams skirtoje konferencijoje.

Plačiau

EURASHE SEMINARAS

2015.04.19

2014 m. gruodžio 3-4 dienomis Europos aukštųjų mokyklų asociacija (EURASHE – European Association of Institutions in Higher Education) kartu su Lietuvos kolegijų direktorių konferencija bei Vilniaus kolegija organizavo tarptautinį seminarą „Kokybės užtikrinimas aukštajame moksle. Praktinis požiūris“.

Plačiau

Kolegijų darbuotojų sporto šventė

2015.04.10

2014 m. birželio 13-15 d. Klaipėdoje, Giruliuose vyko III-oji Lietuvos kolegijų darbuotojų sporto šventė. Šventėje dalyvavo Vilniaus kolegijos, Kauno kolegijos, Klaipėdos valstybinės kolegijos ir panevėžio kolegijos darbuotojai. Dalyvius pasveikino LKDK prezidentas Viktoras Senčila.

Plačiau