Lietuvos kolegijų direktorių konferencija

Naujienos

2021.12.02

Aptarti alternatyvūs priėmimo būdai į aukštąsias mokyklas

Šiandien, gruodžio 2 d. vyko LR Seimo Švietimo ir mokslo komiteto rengti klausymai dėl Mokslo ir studijų įstatymo Nr. X-242 4, 9, 53, 59, 74, 76, 77 straipsnių pakeitimo įstatymo projekto Nr. XIVP-922 ir Švietimo įstatymo Nr. I-1489 2, 11, 24, 38 ir 47 straipsnių pakeitimo įstatymo projekto Nr. XIVP-923. Klausymų metu buvo plačiau aptarti alternatyvūs priėmimo būdai į aukštąsias mokyklas, kurie turėtų būti reguliuojami įstatymais.

Džiaugiamės, kad dėka Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos inicijuotų įstatymų projektų, aktualizuotas socialinės dimensijos kontekstas, o trumposios studijos įgauna vis didesnį įveiklinimo pagreitį. Įstatymų projektus parengė Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos Švietimo, mokslo ir kultūros grupė. Projektais kuriamos prielaidos mažinti socialinę atskirtį ir siekti geresnių mokymosi rezultatų.

Tokiu būdu siekia mažinti įtampą socialinėje aplinkoje ir socialinę atskirtį, gerinti kriminogeninę situaciją socialinę riziką patiriančių vaikų atžvilgiu. Dokumento nuostatos kuria prielaidas skatinti regionų, kurių plėtros varikliais LR Vyriausybės programoje yra įvardijamos kolegijos, plėtrą, turint daugiau išsilavinusių ir į darbo rinką pasirengusių įsilieti asmenų.

Klausymų nuoroda:

https://www.youtube.com/watch?v=pF7wNMoigMI