Lietuvos kolegijų direktorių konferencija

Naujienos

Aptarti alternatyvūs priėmimo būdai į aukštąsias mokyklas

2021.12.02

Šiandien, gruodžio 2 d. vyko LR Seimo Švietimo ir mokslo komiteto rengti klausymai dėl Mokslo ir studijų įstatymo Nr. X-242 4, 9, 53, 59, 74, 76, 77 straipsnių pakeitimo įstatymo projekto Nr. XIVP-922 ir Švietimo įstatymo Nr. I-1489 2, 11, 24, 38 ir 47 straipsnių pakeitimo įstatymo projekto Nr. XIVP-923. Klausymų metu buvo plačiau aptarti alternatyvūs priėmimo būdai į aukštą...

Plačiau

Dešimt balų. Ar tikrai reikėjo įteisinti trumpąsias profesines-kolegines studijas?

2021.11.26

Kokios įtakos nauja studijų forma turės stojančiųjų į profesines mokyklas bei kolegijas srautams? Kaip tai koreguos tų pačių sričių profesinių bakalaurų ir profesinių mokyklų absolventų įsidarbinimą bei atlyginimus? Ką apie trumpųjų studijų formą galvoja darbdaviai? LRT radijo švietimo laidoje dalyvauja Lietuvos kolegijų direktorių konferencijos prezidentas, Kauno technik...

Plačiau

Nuo kitų metų kolegijose bus siūlomos trumposios studijos: truks 1,5–2 metų, leis įgyti paklausias specialybes

2021.11.18

Jau kitų metų rugsėjį kolegijos galės abiturientams siūlyti ne tik bakalauro, bet ir trumpąsias studijas, kurios leis per 1,5–2 metus įgyti rinkoje paklausias, pavyzdžiui, IT specialybes. Tokią galimybę atveria Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos pakeistas studijų vykdymo reglamentavimas, rašoma Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos pranešime.

Plačiau

Priėmimo rezultatai išryškino sektorių finansavimo skirtumus

2021.11.10

Šiemet aukštąsias šalies mokyklas rinkosi mažiausias abiturientų skaičius per paskutinius metus – 19690. Tai beveik 2 tūkstančiais mažiau stojančiųjų nei 2019 m., o ir būsimų studentų karjeros kelio pasirinkimas valstybės nuraminti neturėtų - prioritetinėse profesijose išlieka minimalaus priimamų studentų skaičiaus tenkinimo problema.

Plačiau

Trys naujos Europos aukštojo mokslo kryptys

2021.11.04

Daugiau nei 600 profesinio aukštojo mokslo institucijų Europoje vienijanti „EURASHE“ organizacija Briuselyje vykusioje generalinėje asamblėjoje aptarė naujas veiklos kryptis ir aktualijas.

Plačiau

EURASHE turi naują generalinį sekretorių

2021.10.22

Eurashe generalinės asamblėjos metu išsirinko naują generalinį sekretorių. Juo tapo John Edwards. Sveikiname ir linkime sėkmės darbe!

Plačiau

LKDK gavo ERASMUS+ padėką

2021.10.22

Jau keturiolika metų Švietimo mainų paramos fondas apdovanoja „Erasmus+“ projektus įgyvendinusias institucijas ir kitų veiklų dalyvius bei partnerius, antrus metus iš eilės apdovanoja ir kokybiškiausius Sporto rėmimo fondo projektus.

Plačiau

Biudžeto projekte – jau nuo sausio dešimtadaliu augančios švietimo ir mokslo darbuotojų algos

2021.10.14

Kitų metų valstybės biudžeto asignavimai švietimui, mokslui ir sportui, skiriami Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai bei mokslo ir studijų institucijoms, didės 283,7 mln. Eur, arba 14 proc. lyginant su 2021 m. Tai numatyta šiandien Vyriausybės svarstytame valstybės biudžeto projekte.

Plačiau

Stipendijos – ne tik universitetų, bet ir kolegijų studentams

2021.10.09

Žemės ūkio ministerija šiemet tikslines skatinamąsias stipendijas skyrė ne tik universitetų, bet ir kolegijų studentams, kurie nusprendė savo ateitį sieti su žemės ūkiu. Šiame rudens semestre stipendijos skirtos 104-iems universitetų ir kolegijų studentams.

Plačiau

Su kolegijų studentais diskutavome apie akademinę etiką

2021.09.27

Rugsėjo 23 d. akademinės etikos ir procedūrų kontrolierė dr. Loreta Tauginienė ir Tarnybos vyriausioji specialistė (vyriausioji analitikė) dr. Eglė Ozolinčiūtė susitiko su Klaipėdos valstybinės kolegijos, Šiaulių valstybinės kolegijos, Kauno kolegijos, Panevėžio kolegijos ir Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos studentų mokslinių draugijų nariais bei kitais studentais. S...

Plačiau

Dešimt balų. Baimindamiesi antivakserių, universitetai ir kolegijos kviečia į pagalbą saugos bendroves

2021.09.03

Rugsėjo 1-ąją daugelis šalies universitetų ir kolegijų pasitiko kitaip. Nuo šio trečiadienio šalies aukštąsias mokyklas pradėjo saugoti saugos tarnybų darbuotojai. Aukštųjų mokyklų administracijų sprendimas pasitelkti privačius saugos tarnybų darbuotojus susijęs su vadinamų antivakserių nenoru laikytis Vyriausybės nutarime nustatytos tvarkos, kad į aukštąsias mokyklas studij...

Plačiau

Apie 58 proc. Lietuvos aukštųjų mokyklų studentų yra persirgę arba pasiskiepiję nuo COVID-19

2021.08.24

Lietuvos statistikos departamento duomenimis, apie 58 proc. Lietuvos aukštųjų mokyklų studentų yra persirgę arba pasiskiepiję nuo COVID-19.

Plačiau

Dešimt balų. Ko neįvertina stojantieji?

2021.08.17

Kaip nepadaryti klaidos ir tinkamai pasirinkti studijas? LRT radijo laidoje dalyvauja: Vilniaus kolegijos direktorė dr. Žymantė Jankauskienė ir Kauno technikos kolegijos direktorius, Lietuvos kolegijų direktorių konferencijos prezidentas Nerijus Varnas.

Plačiau

Studentai raginami pasitikti naujus studijų metus pasiskiepijus

2021.07.29

Lietuvos universitetų rektorių konferencija, Lietuvos kolegijų direktorių konferencija ir Lietuvos studentų sąjunga, suprasdamos Lietuvos aukštųjų mokyklų bendruomenių imunizacijos būtinybę ir siekdamos užtikrinti aukštą studijų kokybės lygį nemažinant studijoms ir tyrimams būtinų kontaktinių veiklų, kviečia esamus ir būsimus studentus artėjančius studijų metus pasitikti pas...

Plačiau

LKDK nariai su ministre aptarė sektoriaus aktualijas

2021.07.29

Lietuvos kolegijų direktorių konferencijos (LKDK) atstovai susitiko su LR Švietimo, mokslo ir sporto ministre Jurgita Šiugždiniene, viceministre Agne Kudarauskiene ir LR Sveikatos ir apsaugos ministerijos kanclere Jurgita Grebenkoviene ir aptarė koleginių studijų organizavimo pandemijos kontekste aktualijas, sektoriaus finansavimo bei kitus aktualius kolegijų bendruomenei k...

Plačiau

Ateityje – trys valstybiniai egzaminai visiems? Nenorintiesiems ekspertas siūlo rinktis profesines mokyklas

2021.06.30

Seimas bandys taisyti stojimo į aukštąsias mokyklas tvarką. Po kelerių metų būsimiems studentams gali tekti laikyti mažiausiai tris egzaminus – nepriklausomai nuo to, ar stos į valstybės finansuojamą vietą, ar ne. Kolegijos sako, kad šimtai jaunuolių praras galimybę studijuoti. Kai kurie dėstytojai džiaugiasi – tokio sprendimo reikėjo jau seniai – ateis geriau pasiruošę stud...

Plačiau

Tik šiek tiek duris studentams pravėrusios aukštosios mokyklos kalba ir apie sąlygą pateikti galimybių pasą

2021.06.07

Kai kuriose aukštosiose mokyklose į egzaminą ar baigiamojo darbo gynimą gali patekti tik pateikęs galimybių pasą arba neigiamą COVID-19 testo rezultatą. Kitur svarstoma tokį reikalavimą kelti rudenį, kai tikimasi, kad šiuos mokslo metus pasiglemžusi infekcija nurims tiek, kad būtų saugu studijas vykdyti gyvai. Nors jau galima paskaitas ar egzaminus rengti gyvai, ne visos auk...

Plačiau

Pasirašyta LKDK ir LPPARA bendradarbiavimo sutartis

2021.06.04

Džiaugiamės pasirašę bendradarbiavimo sutartį su Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmais! Bendradarbiavimas leis skatinti studentus studijuojančius kolegijose atlikti praktiką LPPARA ir jos narių įstaigose ir institucijose, užtikrinti mokslo ir (arba) meno ir studijų vienovę per glaudų ryšį su praktika kartu su LPPARA, dalyvauti taikomuosiuose moksliniuose tyrimuose, men...

Plačiau

Lietuvos kolegijos antrą kadenciją turės savo atstovą „EURASHE“ Taryboje

2021.05.26

Didžiausioje Europoje profesinio aukštojo mokslo institucijas vienijančioje organizacijoje „EURASHE“ (European Association of Institutions in Higher Education) Lietuva antrą kartą iš eilės turės savo atstovę, Lietuvos kolegijų direktorių konferencijos (LKDK) deleguotą Mokslo taikomosios veiklos komiteto pirmininkę dr. Nijolę Zinkevičienę.

Plačiau

LKDK prezidentas N. Varnas perrinktas antrajai kadencijai

2021.05.21

Lietuvos kolegijų direktorių konferencija (LKDK) vienbalsiai antrajai kadencijai prezidentu perrinko Kauno technikos kolegijos (KTK) vadovą Nerijų Varną.

Plačiau

Slaugytojų poreikis kasdien vis didėja

2021.04.26

Pandemija sukrėtė ne tik viso pasaulio, bet ir Lietuvos sveikatos apsaugos sistemą bei atskleidė nemažai jos sopulių. Vienas tokių – kasdien vis augantis slaugytojų deficitas. Skaičiuojama, kad jų poreikis 2028 metais Lietuvoje viršys 7000.

Plačiau

LSS prezidentas: vidutinė studentų stipendija Lietuvoje 3 kartus mažesnė nei skurdo ribos lygis

2021.04.14

Naujai išrinktas Lietuvos studentų sąjungos (LSS) prezidentas Vytautas Kučinskas savo kadencijos metu žada daugiau dėmesio skirti įsisenėjusioms sisteminėms aukštojo mokslo problemoms spręsti bei aktualizuoti studentų problemas nuo socialinės dimensijos iki stipendijų bei paskolų klausimų.

Plačiau

STUDENTAI IR AUKŠTOSIOS MOKYKLOS SUTARĖ DĖL PSICHOLOGINĖS PAGALBOS PRIEINAMUMO DIDINIMO

2021.04.09

Po ilgai trukusių diskusijų balandžio mėnesio pradžioje Lietuvos studentams ir aukštosioms mokykloms atstovaujančios organizacijos pasirašė susitarimą „Dėl psichikos sveikatos stiprinimo Lietuvos aukštosiose mokyklose“, kuriuo sutarė, jog studentų psichikos sveikatai ir jos stiprinimui aukštosiose mokyklose turi būti skiriamas didesnis ir nuolatinis dėmesys bei numatė įgyven...

Plačiau

Regionai viltis deda į naują ministerijos vadovybę

2021.03.16

Kuriamas Lietuvos Vyriausybės programos įgyvendinimo veiksmų planas suteikė vilties regionų aukštųjų mokyklų vadovams, kad pagaliau bus atsisukta į juos ir pradėta vykdyti daugelį metų, deja, tik rinkiminiuose pažaduose deklaruojama regioninė aukštojo mokslo politika.

Plačiau

Ministrės J. Šiugždinienės sveikinimas Kovo 11-osios proga

2021.03.11

Sveikinu Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos proga!

Plačiau

Išrinktas naujas LSS prezidentas

2021.03.06

Sveikiname šiandien vykusioje LSS ataskaitos teikimo ir rinkimų konferencijoje išrinktą naująjį Lietuvos studentų sąjungos prezidentą Vytautą Kučinską!

Plačiau

Vyriausybė pritarė studijų kainų didinimui

2021.01.28

Vyriausybė trečiadienį pritarė Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) siūlymui didinti studijų kainas.

Plačiau

LKDK posėdyje ministrė pristatė savo viziją

2021.01.28

Lietuvos kolegijų direktorių konferencijos posėdyje dalyvavo LR Švietimo, mokslo ir sporto ministrė dr. Jurgita Šiugždinienė ir viceministras Gintautas Jakštas, kurie aptarė koleginio sektoriaus aktualijas ir atsakė į kolegijų direktorių klausimus.

Plačiau

Švietimo ir mokslo ministrė sako „stop“ skurdžioms studijoms

2021.01.26

Didinti valstybės lėšas vienam studentui, taip užtikrinant geresnę studijų kokybę, didesnius atlyginimus dėstytojams ir mokslo darbuotojams. Sumažinti didžiulius ir nepagrįstus skirtumus tarp skirtingų studijų kainų bei padidinti finansavimą socialinių mokslų studijoms. Nuo 2022 iki 2027 metų numatyti apie 35 mln. eurų aukštojo mokslo finansavimui padidinti.

Plačiau

Darbą pradėjo švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.

2020.12.11

Sveikiname ir sėkmės darbe linkime Švietimo, mokslo ir sporto ministrei Jurgitai Šiugždinienei!

Plačiau

Po 20 metų veiklos – ir pripažinimas, ir sugrįžę iššūkiai

2020.12.10

Dvidešimtmetį veikiantis ir veiklos sukaktį minintis koleginis sektorius įsitvirtino švietimo rinkoje, įveikė skeptikų kritiką ir didžiausias kliūtis. Visgi, šalyje kilus demografinėms problemoms ir stagnuojant aukštojo mokslo reformoms, kolegijoms ir visam aukštojo mokslo sektoriui atėjo ne patys geriausi laikai – sugrįžo panašūs iššūkiai, kurie kolegijoms buvo kilę 2000-ųj...

Plačiau

Lietuvos kolegijų studentų XX sporto žaidynių rezultatai

2020.12.07

Skelbiame Lietuvos kolegijų studentų XX sporto žaidynių rezultatus!

Plačiau

Kolegijos stiprina ryšius su Lietuvos savivaldybėmis

2020.11.18

Norėdami didinti aukštojo mokslo prieinamumą, gerinti įsidarbinamumo rodiklius ir stiprinti ryšius tarp regionų ir aukštojo mokslo, kolegijų vadovai pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Lietuvos savivaldybių asociacija.

Plačiau

Kolegijos: nuo pasipriešinimo iki tarptautinio pripažinimo

2020.10.30

Šiemet kolegijų sektorius mini savo 20-ąsias veiklos metines, tačiau kelias iki pripažinimo valstybiniu ir tarptautiniu lygmeniu buvo nueitas ilgas ir itin sudėtingas.

Plačiau

Prezidentas G. Nausėda savo pranešime prioritetu išskyrė švietimo srities pokyčius

2020.10.28

Džiaugiamės, kad Prezidentas G. Nausėda savo pranešime prioritetu išskyrė švietimo srities pokyčius, atkreipė dėmesį į mokslo ir taikomųjų tyrimų ekosistemą ir kitus kolegijų keliamus klausimus. Tik dirbant dialoge ir susitelkus galime pasiekti norimus rezultatus ir visuomenei reikalingas permainas.

Plačiau

Ekspertų žvilgsnis į pirmakursių priėmimą – nemokamo bakalauro fiasko ir kolegijų žlugdymas

2020.09.07

Įgyvendinant nemokamų bakalauro studijų idėją, šiems mokslo metams buvo padidintas valstybės finansuojamų vietų aruodas, bet jis kol kas dar neišsemtas. Po pagrindinio priėmimo etapo laisvų nemokamų vietų jame – net apie 4 tūkstančius.

Plačiau

Švietimo, mokslo ir sporto ministro Algirdo Monkevičiaus sveikinimas Rugsėjo 1-osios proga!

2020.09.01

Mieli mokiniai, studentai, mokytojai, dėstytojai, tėveliai, visi švietimo ir mokslo bendruomenės nariai!

Plačiau

Kiek reikia praktikos, kad atitiktum Lietuvos darbdavių poreikius?

2020.08.28

Praėjus pirmai stojimų bangai, daugelis jaunų žmonių apsisprendė, kokiu profesiniu keliu jiems eiti. Vieni rinkosi universitetus, kur semsis daugiau teorinių žinių ir sieks akademinės karjeros, o kiti - kolegijas, kuriose nuo pat pirmų dienų gludins praktinius įgūdžius ir ruošis tapti kuo patrauklesniu darbo rinkos nariu. Apie tai, kokių įgūdžių reikia darbdaviams ir kaip at...

Plačiau

Metas skaičiuoti viščiukus: reikalavimų kartelės nežeminusioms kolegijoms – galvosopis dėl pinigų

2020.08.26

Kolegijos šiemet sulauks daugiau už mokslą mokančių pirmakursių nei pernai, bet, pabrėžė Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMABPO) vadovas Pranas Žiliukas, taip nutiksią dėl šių aukštųjų mokyklų nuleistos priėmimo kartelės. Tiesa, tos kolegijos, kurios nemažino reikalavimų, šiemet pirmakursių turės mažiau, o drauge mažiau bus ir pinigų.

Plačiau

Europos aukštojo mokslo veiklos iššūkiai

2020.07.22

Europos Komisija, ruošdamasi paskelbti Europos švietimo erdvės siekius iki 2025 metų, video konferencijoje bendravo su dvidešimt dviejų Europos aukštųjų mokyklų ir asociacijų vadovais bei atstovais. Tarp jų savo siūlymus pristatė ir Lietuvos kolegijų direktorių konferencijos (LKDK) Mokslo taikomosios veiklos komiteto pirmininkė, Eurashe valdybos narė dr. Nijolė Zinkevičienė.

Plačiau

LKDK: kolegijos turi vadovautis Mokslo ir studijų įstatymu bei galiojančiais teisės aktais

2020.07.03

Matydama nerimą keliančią situaciją Alytaus kolegijoje, Lietuvos kolegijų direktorių konferencija (LKDK) reiškia poziciją, kad Lietuvos kolegijos, kurios yra LKDK narės, savo veikloje turėtų vadovautis teisėtumo, atvirumo, sąžiningumo, sprendimų objektyvumo, pagrįstumo bei paaiškinimo, atskaitingumo ir gero valdymo, profesionalumo ir visuomenės pasitikėjimo stiprinimo, nuose...

Plačiau

Ministerijos lėšos bendrabučių atnaujinimui skiriamos neskaidriai ir aplenkiant kolegijas

2020.06.03

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, įgyvendindama naują valstybinių aukštųjų mokyklų bendrabučių atnaujinimui skirtą priemonę, nusprendė, neskaidriai keičiant konkurso sąlygas, aplenkti kolegijas ir jų bendrabučiuose gyvenančius studentus bei visą 9 mln. eurų finansavimą skirti vadovaujantis politiniais sprendimais.

Plačiau

Ministrui Monkevičiui – dūriai dėl aukštųjų mokyklų bendrabučių renovavimo: prognozuoja teismus

2020.06.03

Lėšas studentų bendrabučiams atnaujinti numatyta skirti pirmiausia pagal tai, ar aukštoji mokykla laikosi sutarto stojamojo balo kartelės priimdama studentus į valstybės nefinansuojamas vietas. Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius sakė, kad tai politinis kriterijus. Kolegijos jau tariasi su teisininkais ir planuoja teikti ieškinį teismui.

Plačiau

Regioninės aukštosios mokyklos laukia paramos, o gauna vieną smūgį po kito

2020.05.21

Pastaraisiais metais maždaug 45 proc. įstojusiųjų į Lietuvos aukštąsias mokyklas už studijas turėjo mokėti, o 55 proc. įsisprausdavo į valstybės finansuojamas studijų vietas. Šiemet šios proporcijos keisis – valstybės finansuojamų studijų vietų skaičius didės daugiau nei 20 proc. ir sudarys kone 75 procentus.

Plačiau

KARANTINAS PRATĘSIAMAS IKI GEGUŽĖS 31 D.

2020.05.07

LR Vyriausybės sprendimu visuotinis karantinas dėl koronaviruso plitimo Lietuvoje pratęstas iki gegužės 31 dienos. Mokslo ir studijų institucijos gali organizuoti studijų procesą nuotoliniu būdu.

Plačiau

Karantinas paspartino nuotolinių studijų procesus

2020.05.06

Pasaulinė pandemija ir griežtas karantinas akimirksniu mūsų kasdienybę ir darbus perkėlė į virtualų pasaulį - ne išimtis ir Lietuvos aukštosios mokyklos bei studijų procesai, kurie turėjo ne tik prisitaikyti prie neįprastų darbo sąlygų, tačiau ir išlaikyti tą pačią kokybę.

Plačiau

Karantinas pratęsiamas iki gegužės 11d.

2020.04.22

LR Vyriausybės sprendimu visuotinis karantinas dėl koronaviruso plitimo Lietuvoje pratęstas iki gegužės 11 dienos. Mokslo ir studijų institucijos gali organizuoti studijų procesą nuotoliniu būdu.

Plačiau

Monkevičius paskelbė galutines brandos egzaminų ir priėmimo į aukštąsias datas

2020.04.10

Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius penktadienio popietę Vyriausybėje surengtoje spaudos konferencijoje pristatė naujausias žinias apie dėl karantino pakeistą ugdymo procesą ir artėjančius brandos egzaminus.

Plačiau

Karantinas pratęsiamas iki balandžio 27 d.

2020.03.19

LR Vyriausybės sprendimu visuotinis karantinas dėl koronaviruso plitimo Lietuvoje pratęstas iki balandžio 27 dienos. Mokslo ir studijų institucijos gali organizuoti studijų procesą nuotoliniu būdu.

Plačiau

Vyriausybės prioritetas – regionų ir kolegijų žlugdymas?

2020.03.09

Švietimo, mokslo ir sporto ministro Algirdo Monkevičiaus sumažinti reikalavimai stojantiesiems į aukštąsias mokyklas sukėlė didelį atgarsį tiek kolegijų, tiek ir universitetų sektoriuose. Pasirodė nuomonės, kad toks sprendimas neatitinka kelis metus propaguotos valstybės poreikio strategijos bei kelia grėsmę binarinei aukštojo mokslo sistemai.

Plačiau

Patekti į aukštąsias bus lengva kaip niekada: perspėja dėl prastėsiančios kokybės ir kolegijų išnykimo

2020.03.04

Kaip rodo šiemetinė stojimo į aukštąsias mokyklas tvarka, kurią patvirtino švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius, universitetų ir kolegijų durys atsivers plačiau: stojimo reikalavimai palengvinti, valstybės finansuojamų vietų bus daugiau, tad konkurencija dėl jų bus mažesnė. Tokios permainos jau sulaukė kritikos pliūpsnio: studijų kokybė prastės, mat atei...

Plačiau

LKDK prezidentas Nerijus Varnas susitinko su Lietuvos Respublikos Prezidentu

2020.02.13

LKDK prezidentas Nerijus Varnas susitinko su Lietuvos Respublikos Prezidentu bei švietimo ir mokslo bendruomene aptarti mokslo finansavimo pokyčius, galimus ekonominės ir socialinės nelygybės sprendinius švietime, vykdomos švietimo įstaigų pertvarkos efektyvumo didinimą ir kitas temas.

Plačiau

Nemokamos bakalauro studijos – realybė ar iliuzija?

2020.02.04

Kaune vykusioje Aukštųjų mokyklų mugės panelinėje diskusijoje aptarti nemokamo bakalauro poreikio bei galimybių jį turėti susėdo Vyriausybės, švietimo politikos formuotojų, aukštųjų mokyklų, studentų ir moksleivių atstovai.

Plačiau

Per 4 metus inžinierių sumažėjo beveik 3 kartus

2020.01.30

Lyginant 2015-uosius metus ir šiandieną, inžinerinių mokslų krypties pirmakursių studentų skaičius susitraukė nuo buvusių daugiau nei 6000-ių iki vos 2600-ų. Pasak specialistų, dar pridėjus studijuojančiųjų nubyrėjimą nuo 30 iki 50%studijų metais bendrai gauname, kad nuo šiol parengiama tik kiek daugiau nei po 1000-į absolventų kasmet, nors jų poreikis kasdien drastiškai di...

Plačiau

Norima suvienodinti universitetų ir kolegijų reikalavimus

2020.01.24

Aukštųjų mokyklų mugėje vykusioje panelinėje diskusijoje aptartas LR Vyriausybės svarstomas siūlymas suvienodinti minimalius stojimų reikalavimus, stojantiems į kolegijas ir universitetus. Toks nutarimas ir problemos, kurios ryškėja jau kelinti metai, gali atvesti prie didelių aukštojo mokslo sistemos pokyčių.

Plačiau

Kviečiame teikti paraiškas socialinei stipendijai gauti

2020.01.21

Sausio 20 - vasario 20 dienomis Valstybinis studijų fondas priims prašymus socialinei stipendijai 2020 m. pavasario semestrą gauti.

Plačiau

Parama užsienio lietuviams

2020.01.20

Valstybinis studijų fonas kviečia užsienio lietuvius nuo sausio 20 d. iki vasario 20 d. teikti paraiškas finansinei paramai gauti.

Plačiau

Pakeista norminių studijų kainų skaičiavimo metodika: didės valstybės skiriama suma studijoms

2020.01.09

2020 m. priimant naujus studentus, aukštosioms mokykloms didės valstybės lėšų dalis, skiriama dėstytojų atlyginimams ir studentų skatinimui. Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos teikimu Vyriausybė pritarė norminių studijų kainų metodikos keitimui.

Plačiau

Lietuvos abiturientų mokymosi rezultatai kelia nemenką susirūpinimą

2019.12.17

Moksleivių mokymosi rezultatus analizuojantys ir apibendrinantys žurnalo „Reitingai“ ekspertai dar kartą patvirtino – mažėjantis abiturientų skaičius ir prastas jų pasirengimas studijoms aukštųjų mokyklų vadovus verčia griebtis už galvų.

Plačiau

Kontrolierė susitiko su kolegijų etikos komisijų atstovais

2019.12.09

Gruodžio 6 d. akademinės etikos ir procedūrų kontrolierė Loreta Tauginienė susitiko su šešių kolegijų etikos komisijų atstovais aptarti bendradarbiavimo galimybių skatinant akademinės bendruomenės etišką elgesį. Susitikime kolegijų etikos komisijų atstovai domėjosi veiklos tobulinimo galimybėmis.

Plačiau

Apie įstatymo pataisas ir aktualijas LRT radijo laidoje "Dešimt balų" diskutuoja Panevėžio kolegijos direktorius dr. Gediminas Sargūnas.

2019.12.09

Seime įregistruota Mokslo ir studijų įstatymo (MSĮ) pataisa, kuria siekiama jau nuo 2020 m. įteisinti nemokamas bakalauro studijas. Vyriausybė šioms MSĮ pataisoms, kurias teikė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, pritarė dar rugsėjį. Dabar belieka sulaukti parlamento pritarimo. Iš viso ketinama finansuoti 20 tūkst. bakalauro studijų vietų universitetuose bei kolegijose (...

Plačiau

Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijoje vyko Lietuvos kolegijų studentų XX sporto žaidynių svarsčių kilnojimo varžybos.

2019.12.08

Gruodžio 4 dieną Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijoje vyko Lietuvos kolegijų studentų XX sporto žaidynių svarsčių kilnojimo varžybos.

Plačiau

Įvyko Lietuvos kolegijų studentų XX sporto žaidynių salės futbolo B grupės finalinės varžybos

2019.11.21

Lapkričio 20 dieną Kauno kolegijos sporto bazėje vyko Lietuvos kolegijų studentų XX sporto žaidynių salės futbolo B grupės finalinės varžybos.

Plačiau

Trumposios studijos įtvirtintos įstatyme, bet ne praktikoje

2019.11.19

Nors prasidėję pokyčiai švietimo sistemoje įpūtė nemažai naujų vėjų ir išjudino seniai pamirštus klausimus, tačiau kol kas verslui ir studentams reikalingų pasikeitimų ir veikiančių trumpojo ciklo studijų dar reikės palaukti.

Plačiau

Utenos kolegijos direktorius dr.Raimundas Čepukas LRT radijuje diskutavo apie dėstytojų atlyginimus

2019.11.19

Vidutinis Lietuvos dėstytojo atlyginimas yra mažesnis ne tik už mūsų šalies mokytojų, o ir daugelio kitų pasaulio šalių dėstytojų algas. 800 dolerių, tokia yra vidutinė Lietuvos dėstytojų alga. Tuo tarpu įvairių sunkumų kamuojamos Etiopijos dėstytojai uždirba apie trečdaliu daugiau - 1200 dolerių.

Plačiau

Įvyko Lietuvos kolegijų studentų XX sporto žaidynių finalinės stalo teniso varžybos

2019.11.07

2019 m. lapkričio 6 d. Vilniaus kolegijos sporto bazėje vyko Lietuvos kolegijų studentų XX sporto žaidynių merginų ir vaikinų finalinės stalo teniso varžybos.

Plačiau

EURASHE taryboje – LKDK atstovė

2019.10.29

Daugiau nei 600-us aukštųjų mokyklų Europoje ir už jos ribų vienijančioje EURASHE (European Association of Institutions in Higher Education) organizacijoje, kurios nariu yra ir Lietuvos kolegijų direktorių konferencija (LKDK), Lietuva po pertraukos ir vėl turės savo atstovę organizacijos taryboje. Ja tapo LKDK deleguota Vilniaus kolegijos direktoriaus pavaduotoja mokslui ir ...

Plačiau

„Inočekiai“ sugrįžta: kviečiame kreiptis dėl investicijų

2019.10.20

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) praneša, kad atnaujinti kvietimai teikti paraiškas pagal ES priemonę „Inočekiai“. Tai viena populiariausių verslo ir mokslo bendradarbiavimą skatinančių priemonių, ją dažniausiai renkasi investicijų ieškantys inovatoriai.

Plačiau

LKDK posėdyje apsilankė Švietimo, mokslo ir sporto ministras dr. Algirdas Monkevičius

2019.10.05

Lietuvos kolegijų direktorių konferencijos (LKDK) vykusiame posėdyje apsilankė Švietimo, mokslo ir sporto ministras dr. Algirdas Monkevičius, kuris pristatė savo aukštojo mokslo viziją bei aptarė aukštojo mokslo laukiančius iššūkius.

Plačiau

Dešimt balų. Ar bus kam pakeisti į pensiją išeinančius inžinierius?

2019.09.29

Jaunuolių, priimtų į inžineriją, skaičius per penkerius metus sumažėjo 2,5 karto. Jei 2015 m. rugsėjį mokytis inžinerijos į universitetų ir kolegijų pirmus kursus susirinko apie 6 tūkst. studentų, tai šiemet viso labo 2400 pirmakursių. Kai kuriuose universitetuose ir kolegijose dėl šios priežastys yra uždaromos nuo 30 iki net 90 proc. visų studijų programų.

Plačiau

Absolventai graibstomi – studijuoti nėra kam

2019.08.29

Ateinanti 4.0 pramonės revoliucija smarkiai pakeitė ir išaugino inžinerinę pramonę visame pasaulyje ir tuo pačiu Lietuvoje, tačiau reikalingų specialistų deficitas tik didėja. Situacijos nekeičia ir beveik dvigubai šalies darbo užmokesčio vidurkį viršijantys atlyginimai, valstybės skiriamos ir finansuojamos studijų vietos ir įmonių stipendijos aukštosiose mokyklose.

Plačiau

Kolegijų kryptis – taikomieji moksliniai tyrimai ir profesinė magistrantūra

2019.06.28

Prasidėjusi švietimo reforma išjudino daugelį metų neliestus klausimus ir paskatino aukštąsias mokyklas įgyvendinti kokybinius pokyčius bei užtaisyti kadaise paliktas aukštojo mokslo sistemos spragas. Bene, patys aktualiausi klausimai kolegijų sektoriui šiuo metu yra finansavimas, taip pat 5 ISCED lygmens (trumposios studijos) ir 7 ISCED lygmens studijos (profesinė magistran...

Plačiau

Sporto šventėje nugalėjo Kauno technikos kolegija

2019.06.26

Tradicinėje Lietuvos kolegijų dėstytojų, darbuotojų ir studentų sporto šventėje šiemet tarp septynių dalyvių triumfavo Kauno technikos kolegijos atstovai.

Plačiau

Nuo 2021 m. siūloma suvienodinti priėmimo reikalavimus visiems stojantiesiems

2019.06.19

Vyriausybės posėdyje šiandien pritarta Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos siūlymui suvienodinti priėmimo reikalavimus visiems stojantiesiems – pretenduojantiems tiek į valstybės finansuojamas, tiek į mokamas studijų vietas. Tokia nuostata įsigaliotų Seimui priėmus Vyriausybės teikimą keisti Mokslo ir studijų įstatymą.

Plačiau

Visoje Europoje – protų nutekėjimo problema

2019.06.02

Daugiau nei 600 aukštųjų mokyklų vienijanti „Eurashe“ organizacija Budapešte vykusioje konferencijoje naujai kadencijai perrinko savo vadovus ir aptarė būsimas Europos profesinio aukštojo mokslo kryptis bei laukiančius iššūkius.

Plačiau

LKDK posėdyje pristatyta metinė veiklos ataskaita

2019.05.23

Lietuvos kolegijų direktorių konferencijos (LKDK) vykusiame posėdyje aptartos kolegijų sektoriaus aktualijos, pristatyta metinė veiklos ataskaita bei diskutuota kitais koleginiam sektoriui aktualiais klausimais.

Plačiau

Kaip atrodys studijos kolegijose po 15 metų?

2019.04.24

Keičiasi viskas: technologijos, procesai, aplinka, vienų ar kitų reiškinių suvokimas, kasdien atsiranda vis daugiau galimybių, o esančios ribos mažėja. Šiame kontekste ne išimtis ir aukštasis mokslas. Kaip jis atrodys po 15 metų savo vizijas pristato Lietuvos kolegijų vadovai.

Plačiau

Studijų finansavimas – pagal valstybės ar pagal stojančiųjų poreikius?

2019.04.11

Pokalbis su švietimo, mokslo ir sporto ministru Algirdu Monkevičiumi, ekonomikos ir inovacijų ministru Virginijumi Sinkevičiumi ir Lietuvos kolegijų direktorių konferencijos prezidentu Nerijumi Varnu.

Plačiau

Smūgis kolegijoms: studijoms drastiškai mažinamas nemokamų vietų skaičius

2019.04.10

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, palyginti su praėjusių metų planais, drastiškai mažina nemokamų vietų skaičių kolegijose.

Plačiau

Studijų pyrago dalybos jau prasidėjo

2019.04.10

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos ketinimai paskirstyti finansavimą aukštojo mokslo studijoms sukėlė diskusijų, mat lėšų numatoma skirti mažiau nei pernai, bet daugiau studentų bus priimta į valstybės finansuojamas vietas.

Plačiau

LKDK posėdyje – LR Švietimo, mokslo ir sporto viceministras

2019.02.28

Vasario mėnesio pabaigoje vykusiame Lietuvos kolegijų direktorių konferencijos (LKDK) posėdyje lankėsi LR Švietimo, mokslo ir sporto viceministras prof. habil. dr. Valdemaras Razumas, kuris pristatė savo bei ministro dr. Algirdo Monkevičiaus požiūrį ir mintis dėl aukštojo mokslo strateginių krypčių.

Plačiau

Stereotipai trukdo rinktis praktiką mažesnėse įmonėse

2019.02.26

Nors koleginėse studijose studentai daugiau kaip 30% laiko praleidžia atlikdami praktikas ir lavindami praktinius įgūdžius aukštosiose mokyklose ar jų partnerių iš privataus sektoriaus įmonėse, tačiau dėl susidariusių stereotipų mažos ir vidutinės įmonės vis sunkiau randa praktikantų. Sprendžiant šią problemą Europoje startavo SAPS projektas „Learntowork.eu“.

Plačiau

Ar verta rinktis praktiką mažoje įmonėje?

2019.01.31

Kokybiška praktika studijų metais verslo įmonėse gali atverti labai daug durų ir sudėti stiprius karjeros pamatus. Analogiškai – prastas pasirinkimas gali lemti nusivylimą pasirinkta karjeros kryptimi ir net norą ją keisti. Tad didelė dalis jaunuolių bijo rizikuoti ir ieško praktikos pozicijų didelėse įmonėse, nusigręždami nuo vidutinio ir smulkaus verslo.

Plačiau

Moksleivių ugdymas karjerai – situacija turi keistis

2019.01.23

Moksleivių ugdymas karjerai, dar žinomas kaip profesinis orientavimas, vakarų Europos valstybėse – ilgas tradicijas turinti praktika. Kodėl ši sritis Lietuvoje sulaukia kritikos ir dažnai nepateisina lūkesčių bei nepadeda užpildyti valstybei reikalingų specialistų poreikio „Aukštųjų mokyklų mugėje 2019“ diskutavo švietimo, verslo, valdžios bei moksleivių atstovai.

Plačiau

Kolegijose siūloma leisti profesines magistro studijas

2019.01.14

Du Seimo Švietimo ir mokslo komiteto nariai siūlo leisti kolegijose vykdyti profesines magistro studijas.

Plačiau

Loreta Tauginienė paskirta akademinės etikos kontroliere

2019.01.11

Seimas vienbalsiai Akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus tarnybos vadove paskyrė Loretą Tauginienę. Už jos kandidatūrą balsavo 87 Seimo nariai, niekas nebuvo prieš.

Plačiau

LKDK posėdyje išrinkta nauja prezidiumo narė

2018.12.07

Visuotiniame Lietuvos kolegijų direktorių konferencijos (LKDK) posėdyje išrinkta ir patvirtina nauja prezidiumo narė bei aptartos švietimo ir koleginio sektoriaus naujienos.

Plačiau

Veiklos gerinimas neįmanomas vien tik sumažinus kolegijų skaičių

2018.11.06

Švietimo ir mokslo ministerijos siūlomas sprendimas jungti Lietuvos kolegijas, neatsižvelgiant į jų studijų rodiklius bei neturint ilgalaikės sujungtų kolegijų veiklos strategijos, Lietuvos kolegijų direktorių konferencijos nuomone, yra nepamatuotas ir nesprendžiantis susidariusios situacijos.

Plačiau

Kolegijų krepšeliai atiduodami universitetams?

2018.10.31

Dar prieš šių metų stojimus į aukštąsias mokyklas Švietimo ir mokslo ministerija nusprendė investuoti į kolegijinį sektorių, skyrė jiems papildomus studijų krepšelius ir garsiai pasakė, kad Lietuvos jaunimo ateitis – kolegijos ir technologiniai bei inžineriniai mokslai. Šiandien nepanaudotų kolegijų krepšelių lėšos yra planuojamos reinvestuoti, tačiau jau ne tik į kolegijas,...

Plačiau

Tarptautinėje konferencijoje pristatyti SAPS produktai

2018.10.23

Penktadienį Utenoje vykusioje tarptautinėje konferencijoje „Live Projects: Experiental Learning and University-Industry Cooperation“ tarptautinio SAPS projekto koordinatorė Danutė Rasimavičienė pristatė SAPS naujienas ir kuriamus produktus.

Plačiau

Išbandyk prieš įsigydamas, arba kodėl studentų praktika yra geriausias būdas rasti talentų

2018.10.15

Daugybės tyrimų duomenimis, mažoms verslo įmonėms sunku rasti reikiamų darbuotojų, ir tai riboja plėtros galimybes, didina išlaidas. Tuo pat metu profesinio aukštojo mokslo institucijos - kolegijos – mieliau siunčia studentus praktikos į stambias įmones, o prie didelio MVĮ skaičiaus nėra prisitaikiusios. Pagaliau, Europa kenčia ir dėl vis dar santykinai didelio nedarbo, suku...

Plačiau

LKDK išsirinko naują viceprezidentę

2018.10.10

Lietuvos kolegijų direktorių konferencijoje (LKDK) išrinkta ir patvirtinta nauja viceprezidentė. Ja tapo Vilniaus kolegijos direktorė doc.dr. Žymantė Jankauskienė, kuri būsimos kadencijos metu kelia sau tikslus labiau sutelkti koleginį sektorių bei pasiruošti aukštesniems kokybiniams reikalavimams.

Plačiau

LKDK prezidentas LRT studijoje diskutavo švietimo reformos tema

2018.10.05

Švietimo strategai, nebaigę universitetų reformos, griebėsi kolegijų. Kokia kolegijų pertvarkos esmė ir kokią naudą pajus stojantieji į kolegijas, netrukus pavadinus šias aukštąsias mokyklas taikomųjų mokslų universitetais? Laidoje dalyvaus švietimo ir mokslo viceministras dr. Giedrius Viliūnas ir Lietuvos kolegijų direktorių konferencijos prezidentas, Kauno technikos kolegi...

Plačiau

LKDK posėdyje patvirtinta nauja viceprezidentė

2018.09.27

Kauno technikos kolegijoje vykusiame Lietuvos kolegijų direktorių konferencijos posėdyje aptarti būsimi kolegijų veiklos iššūkiai ir išrinkta bei patvirtinta viceprezidentė.

Plačiau

Šimtukininkai atsisuko į koleginį sektorių

2018.09.04

Tikėtina, kad pakelta studijų kartelė į aukštąsias mokyklas privertė pasitempti abiturientus, tarp kurių šiemet net 164-iais šimtukininkais daugiau nei praėjusiais metais. Vieni iš jų renkasi studijas Vakarų Europoje, o kiti lieka Lietuvoje ir vis dažniau studijuoja kolegijose.

Plačiau

Kolegijų sektorius pasiruošęs naujiems iššūkiams

2018.07.20

Birželio mėnesį Lietuvos kolegijų direktorių konferencija (LKDK) trejų metų kadencijai išrinko naują prezidentą. Juo tapo Kauno technikos kolegijos (KTK) direktorius Nerijus Varnas, kuris apžvelgia esamą situaciją, aukštojo mokslo švietimo reformą ir būtiniausius koleginio sektoriaus pertvarkos darbus.

Plačiau

Išrinktas naujas LKDK prezidentas

2018.06.01

Lietuvos kolegijų direktorių konferencija (LKDK) turi naują prezidentą. Juo vienbalsiai išrinktas LKDK prezidiumo narys ir Kauno technikos kolegijos (KTK) vadovas Nerijus Varnas.

Plačiau

Švietimo sistema atsigręžė į kolegijas

2018.05.07

Švietimo reformos iniciatoriai žengė dar vieną žingsnį ir per pastarąsias savaites pristatė artimiausius pokyčius Lietuvos aukštojo mokslo švietimo sistemoje. Vienas iš jų – smarkiai didinamas valstybės finansuojamų vietų skaičius kolegijų studentams, tačiau, išaugus krepšelių skaičiui, kolegijų laukia ir individuali Švietimo ir mokslo ministerijos sudarytos komisijos anali...

Plačiau

Call for Experts

2017.02.14

Call for Experts To join the SAPS project - Supporting Apprenticeships between Professional Higher Education & Small and Medium Enterprises

Plačiau

KONFERENCIJA JEREVANE

2015.05.13

2015 m. gegužės 13-15 dienomis Lietuvos Respublikos atstovų delegacija dalyvavo Bolonijos proceso šalių ministrų Europos aukštojo mokslo erdvės tikslams skirtoje konferencijoje.

Plačiau

EURASHE SEMINARAS

2015.04.19

2014 m. gruodžio 3-4 dienomis Europos aukštųjų mokyklų asociacija (EURASHE – European Association of Institutions in Higher Education) kartu su Lietuvos kolegijų direktorių konferencija bei Vilniaus kolegija organizavo tarptautinį seminarą „Kokybės užtikrinimas aukštajame moksle. Praktinis požiūris“.

Plačiau

Kolegijų darbuotojų sporto šventė

2015.04.10

2014 m. birželio 13-15 d. Klaipėdoje, Giruliuose vyko III-oji Lietuvos kolegijų darbuotojų sporto šventė. Šventėje dalyvavo Vilniaus kolegijos, Kauno kolegijos, Klaipėdos valstybinės kolegijos ir panevėžio kolegijos darbuotojai. Dalyvius pasveikino LKDK prezidentas Viktoras Senčila.

Plačiau