Apie situaciją aukštajame moksle diskutuoja laikinai einanti LKDK prezidentės pareigas dr. Žymantė Jankauskienė, Švietimo, mokslo ir sporto viceministras Justas Nugaras, Mykolo Romerio universiteto vicerektorius docentas dr Saulius Spurga ir LAMA BPO atstovė Odeta Kardauskė.
PlačiauNors trumpąsias studijas Lietuvoje galima rinktis jau antrus metus, deja, daugelis būsimų studentų vis dar mažai žino apie šią atsiradusią naują galimybę.
PlačiauKaip ir kiekvieną vasarą absolventų pečius pradeda slėgti vienas sunkiausių sprendimų – kokį karjeros kelią pasirinkti ir ką studijuoti. Rinktis tikrai yra iš ko, tačiau kaip nesuklysti ir ką šiandien pataria specialistai?
PlačiauVyriausybė trečiadienį numatė atnaujinti ir stiprinti kolegijų tinklą, kai kurias iš jų reorganizuojant ir sujungiant. Dalies institucijų pertvarkai dar turės pritarti Seimas.
PlačiauDidžiausios Europoje profesinio aukštojo mokslo institucijas vienijančios organizacijos EURASHE generalinėje asamblėjoje, Lietuvos kolegijų direktorių konferencijos (LKDK) deleguota narė dr. Nijolė Zinkevičienė išrinkta EURASHE viceprezidente.
PlačiauPo Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos suburtos komisijos valstybinių kolegijų veiklos stiprinimo projektų vertinimo ir rekomendacijų pristatymo, Lietuvos kolegijų direktorių konferencijos (LKDK) laikinai einanti prezidentės pareigas dr. Žymantė Jankauskienė tikisi, kad tuo reforma nesibaigs, kolegijos ir toliau sieks užsibrėžtų tikslų, o binarinė mokslo sistema sustiprė...
PlačiauŠvietimo, mokslo ir sporto ministerijos suburta komisija įvertino valstybinių kolegijų parengtus veiklos stiprinimo projektus. Ekspertai rekomenduoja įgyvendinti penkis valstybinių kolegijų jungimosi projektus, dalį kolegijų reorganizuoti steigiant naujus padalinius universitetų sudėtyje. Šie siūlymai dar bus teikiami svarstyti Vyriausybei.
PlačiauBuvusiam Kauno technikos kolegijos (KTK) vadovui Nerijui Varnui baigus antrąją kadenciją ir pasitraukus tiek iš KTK, tiek ir Lietuvos kolegijų direktorių konferencijos (LKDK) vadovo pareigų, jį pakeis ir koleginį sektorių atstovaus Vilniaus kolegijos vadovė dr. Žymantė Jankauskienė.
PlačiauValstybinės kolegijos Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai pateikė projektus, kaip ketina stiprinti savo veiklą, dalis siūlo susijungti su kita kolegija ar universitetu, penktadienį pranešė ministerija.
PlačiauKolegijos iki gegužės Švietimo ministerijai privalo pateikti pertvarkos planus. Vienos pageidauja išlikti savarankiškomis, kitos svarsto prisijungti prie universitetų. Jei kolegijų siūlomų planų ekspertai nepatvirtins, ministerija priims kitus reorganizavimo sprendimus.
PlačiauKokiai daliai visų stojančiųjų šios studijų kainos jau nebeįperkamos? Ir, ar tiesa, kad šiandieninis jaunimas, negavęs norimos valstybės finansuojamos studijų vietos, pragmatiškai skaičiuoja ir renkasi tas valstybės nefinansuojamas studijų vietas, kurios greičiausiai atsiperka?
PlačiauAugantis vakarų investuotojų susidomėjimas šalimi, bet kasmet smunkantys moksleivių rezultatai bei per dešimtmetį, bene, tris kartus sumažėjęs norinčių studijuoti inžinerinius mokslus studentų skaičius paskatino Lietuvos inžinerijos ir technologijų pramonės asociaciją LINPRA išsikelti ambicingą tikslą – Lietuva 2030 inžinerijos šalis. Visgi, norint šį tikslą įgyvendinti, būt...
PlačiauLRT laidoje "Aktualijų studija" apie kolegijų stiprinimo/tinklo pertvarkos planą, iššūkius bei galimybes diskutavo LR Švietimo, mokslo ir sporto viceministras Gintautas Jakštas, Seimo Švietimo ir mokslo komiteto vicepirmininkė Ieva Kačinskaitė-Urbonienė, Lietuvos kolegijų direktorių prezidentas Nerijus Varnas ir Vilniaus politikos analizės instituto direktorė Virginija Būdie...
PlačiauTrečiadienį, sausio 18 d. LR Vyriausybė pritarė kolegijų stiprinimo planui. Iki 2029 metų kolegijos turės įgyvendinti numatomus reikalavimus, tarp kurių yra ir taikomieji mokslo tyrimai, ir studentų skaičius, kuris turės siekti bent 1200.
PlačiauGruodžio mėnesį finišavo beveik visus metus trukusios Lietuvos kolegijų studentų 22-osios žaidynės. Studentai varžėsi vaikinų ir merginų grupėse.
PlačiauDaugiau nei 600 aukštojo mokslo organizacijų Europoje vienijanti „EURASHE“ organizacija, kurios nare yra Lietuvos kolegijų direktorių konferencija (LKDK), patvirtino savo artimiausią strategiją, kuri galios iki 2025 metų. Strategijoje organizacija numatė savo veiklos plėtrą ir siekį dar labiau atliepti savo narių poreikius.
PlačiauKolegijų sektoriaus laukia dar vienas permainų laikotarpis – įsigaliojus Mokslo ir studijų įstatymo nuostatoms į aukštųjų mokyklų ISCED 6 lygmens bakalauro ir profesinio bakalauro studijas būsimi studentai nuo 2024 m. bus priimami tik per bendrą priėmimo sistemą LAMA BPO, o moksleiviai, pretenduodami į valstybės nefinansuojamas vietas, turės išlaikyti 3 valstybinius brandos ...
PlačiauKolegijų laukia pertvarka. Švietimo ministerija jau netrukus jas kvies pačias siūlyti, kaip įsivaizduoja geriausią sprendimą. Jei kolegijų siūlomo plano ekspertai nepatvirtins, ministerija priims kitus reorganizavimo sprendimus. Tai gali būti kolegijos prijungimas, pavyzdžiui, prie universiteto arba kelių kolegijų sujungimas.
PlačiauKolegijų laukia pertvarka. Švietimo ministerija jau netrukus jas kvies pačias siūlyti, kaip įsivaizduoja geriausią sprendimą. Jei kolegijų siūlomo plano ekspertai nepatvirtins, ministerija priims kitus reorganizavimo sprendimus.
PlačiauJei šių dienų dešimtoko siekis – įgyti vidurinį išsilavinimą patvirtinantį brandos atestatą, po dvejų metų pakaks išlaikyti du valstybinius brandos egzaminus, kurių vienas – lietuvių kalbos ir literatūros, o antras – bet kuris pasirinktas egzaminas, ir tai nebūtinai matematika. Vis dėlto jei siekis – studijos aukštojoje mokykloje (tiek valstybės finansuojamoje, tiek nefinans...
PlačiauJau netrukus valstybinis kolegijų sektorius bus pastiprintas 20 mln. eurų. Tiesa, šias lėšas gaus ne visos kolegijos ir tik tuo atveju, jei jos sutiks jungtis prie kitų kolegijų arba taps universitetų padaliniais. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) jau netrukus kvies kolegijas pačioms teikti savanorišką optimizacijos ir reorganizacijos planą. Jį vertins ir tvirtin...
PlačiauŠiuos mokslo metus koleginis sektorius pasitiko su Lietuvoje pirmą kartą startavusiomis 5-ojo ISCED lygmens trumposiomis studijomis. Šią studijų programą pasirinkę studentai galės greičiau įsilieti į darbo rinką, o aukštosiose mokyklose praleis tik 1,5 – 2 metus.
PlačiauŠiais mokslo metais Energetikos ministerija skiria 20 tikslinių stipendijų studentams, kurie renkasi energetikos srities studijas. 300 eurų stipendija bus skatinami studentai, kurie 6 aukštosiose mokyklose rinksis energetikos sektoriaus specialybes.
PlačiauLietuvos studentų sąjunga (LSS), Vilniaus universiteto Studentų atstovybė bei Lietuvos universitetų rektorių ir kolegijų direktorių konferencijos Vyriausybei bei Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai išsiuntė kreipimąsi dėl lėšų skyrimo valstybinių aukštųjų mokyklų bendrabučių infrastruktūros gerinimui. Raginama skirti papildomų lėšų aukštųjų mokyklų bendrabučių plėtrai, r...
PlačiauLietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos sveikinimas Rugsėjo 1-osios, Mokslo ir žinių dienos proga!
PlačiauMieli studentai, dėstytojai! Sveikinu įžengus į naujus mokslo metus. Ypač sveikinu tuos, kuriems šie metai pirmi mokykloje: pirmokus, pirmakursius, naujus mokytojus ir dėstytojus, iš Ukrainos atvykusius mokinius. Tegu pirmieji žingsniai, susitikimai, patirtys būna kuo šiltesni, kad naujoje bendruomenėje pasijustumėte lyg laukiančiuose namuose.
PlačiauDžiaugiamės dar vienu Švietimo, mokslo ir sporto ministrės Jurgitos Šiugždinienės vizitu ir susitikimu su koleginio sektoriaus atstovais! Šįkart ministrė lankėsi Klaipėdos valstybinėje kolegijoje, kur aptarė aktualijas, studijų kokybės klausimus, absolventų perspektyvas darbo rinkoje, galimas stiprinimo kryptis.
PlačiauInžinerinių bei technologijų krypčių studijos vadinamos prioritetinėmis, bet Lietuvos inžinerinės pramonės atstovai ir aukštųjų mokyklų, rengiančių būsimus inžinierius vadovai, nuogąstauja, kad šiais metais pamatysime naują priimtųjų į inžinerinės krypties studijas antirekordą. Kodėl? Kas tai lemia? Ir ar tikrai jau dabar taip stinga inžinierių, kad į Lietuvą kviečiami dirbt...
PlačiauApie šių metų tendencijas, kolegijų bei universitetų ateitį ir planuojamus pokyčius „Dienos temoje“ diskutavo švietimo, mokslo ir sporto viceministras Gintautas Jakštas, Vilniaus švietimo pažangos centro direktorė Unė Kaunaitė ir Kauno technikos kolegijos direktorius bei Lietuvos kolegijų direktorių konferencijos prezidentas Nerijus Varnas.
PlačiauPasirinkus šias profesijas, neteks sukti galvos dėl darbo – jų poreikis augs trigubai. Investuodamos į paklausiausias ateities specialybes, energetikos įmonių grupei „EPSO-G“ priklausančios bendrovės „Amber Grid“, „Litgrid“ ir „Tetas“ pasirašė bendradarbiavimo susitarimą su Lietuvos universitetais ir kolegijomis bei skyrė daugiau kaip 100 tūkst. eurų inžinerinės pakraipo...
PlačiauŠvietimo, mokslo ir sporto ministerija iš dalies finansuos 700 jaunuolių iš Ukrainos studijas Lietuvoje. 40 procentų išlaidų dengs aukštosios mokyklos ir kolegijos. Viceministras sako, jei norinčiųjų studijuoti bus daugiau, bus vertinama, ar rasis galimybių finansuoti ir daugiau vietų. Kai kurios aukštosios mokyklos pasigenda aiškumo.
PlačiauNuo karo siaubo bėgantys ir ukrainiečiai prieglobstį rado Lietuvoje, čia jie ne tik gali gyventi, tačiau ir tęsti ar net baigti Ukrainoje pradėtas studijas. Pavyzdžiui, Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje (LAJM) studijas pratęs net 105 ketvirto kurso studentai iš Ukrainos, daug studentų priima ir kitos Lietuvos aukštosios mokyklos.
PlačiauSocialinė dimensija vis dažniau yra įtraukiama į politinę darbotvarkę ir aukštųjų mokyklų strateginius planus, tačiau daugeliui tai vis dar nesuprantamas terminas bei sudėtinga socio-ekonominė problema, sulaukianti per mažai dėmesio.
PlačiauAukštasis mokslas yra esminė grandis, užtikrinanti bet kurios valstybės ekonominį, socialinį ir kultūrinį konkurencingumą bei darnią visuomenės raidą. Vienas iš pagrindinių sistemos progresyvumo požymių – galimybė užtikrinti prieinamumą ir pasirinkimo studijuoti laisvę. Lietuvoje jau daugiau nei prieš 20 metų įkurta binarinė aukštojo mokslo sistema, kurioje veikia ir valstyb...
Plačiau2021 m. pabaigoje Lietuvoje gyveno apie 221 tūkst. žmonių su negalia, iš kurių 147 tūkst. yra darbingo amžiaus žmonės, norintys save realizuoti mūsų visuomenėje, dirbti ir studijuoti. Ar Lietuvos aukštosios mokyklos yra pasiruošusios integruoti žmones su negalia ir kaip keičiasi situacija pastarąjį dešimtmetį?
Plačiau31-oji EURASHE metinė konferencija šiemet vyks gegužės 23–24 d. Briuselyje. Naujienoje kviečiame susipažinti su jos temomis ir pranešėjais.
PlačiauLietuvos kolegijų direktorių konferencija kreipėsi į EURASHE, kuri vienija virš 600 narių visame pasaulyje, su prašymu pasmerkti agresoriaus veiksmus.
PlačiauŠiandien LRT radijo švietimo laidoje "10 balų" dalyvavo Lietuvos universitetų rektorių konferencijos prezidentas, Vilniaus universiteto rektorius prof. Rimvydas Petrauskas ir Lietuvos kolegijų direktorių konferencijos prezidentas, Kauno technikos kolegijos direktorius Nerijus Varnas, kurie aptarė galimybes nuo karo Ukrainoje pabėgusiems studentams tęsti studijas Lietuvoje.
PlačiauLietuvos aukštojo mokslo institucijos sustabdė bet kokį bendradarbiavimą su Rusijos Federacija ir Baltarusijos Respublika švietimo, studijų ir mokslo srityse: nutraukiami ryšiai su aukštosiomis mokyklomis, kartu vykdomi projektai, partnerystės programos. Aukštosios mokyklos, Lietuvos universitetų rektorių konferencija (LURK) bei Lietuvos kolegijų direktorių konferencija (LKD...
PlačiauLietuvos universitetų rektorių konferencija ir Lietuvos kolegijų direktorių konferencija griežtai smerkia Rusijos Federacijos karinius veiksmus prieš nepriklausomą Ukrainos valstybę. Lietuvos aukštosios mokyklos solidarizuojasi su Ukrainos aukštosiomis mokyklomis, jų darbuotojais, dėstytojais, studentais ir visa ukrainiečių tauta.
PlačiauLietuvos kolegijų direktorių konferencijos (LKDK) prezidentas Nerijus Varnas tvirtina, kad per pastaruosius kelerius metus aukštojo mokslo sektoriuje buvo nemažai pokyčių, koleginis sektorius tapo labiau matomu, tačiau svarbiausi iššūkiai dar prieš akis.
PlačiauVienas iš Europos aukštojo mokslo prioritetų - tarptautiškumo skatinimas, suteikiant mokymosi ir tobulėjimo galimybes skirtingose Europos šalyse. Todėl nenuostabu, kad kasmet sutinkame vis daugiau užsienio studentų, o patys taip pat vis dažniau renkamės studijas užsienyje.
PlačiauŠiandien, gruodžio 2 d. vyko LR Seimo Švietimo ir mokslo komiteto rengti klausymai dėl Mokslo ir studijų įstatymo Nr. X-242 4, 9, 53, 59, 74, 76, 77 straipsnių pakeitimo įstatymo projekto Nr. XIVP-922 ir Švietimo įstatymo Nr. I-1489 2, 11, 24, 38 ir 47 straipsnių pakeitimo įstatymo projekto Nr. XIVP-923. Klausymų metu buvo plačiau aptarti alternatyvūs priėmimo būdai į aukštą...
PlačiauKokios įtakos nauja studijų forma turės stojančiųjų į profesines mokyklas bei kolegijas srautams? Kaip tai koreguos tų pačių sričių profesinių bakalaurų ir profesinių mokyklų absolventų įsidarbinimą bei atlyginimus? Ką apie trumpųjų studijų formą galvoja darbdaviai? LRT radijo švietimo laidoje dalyvauja Lietuvos kolegijų direktorių konferencijos prezidentas, Kauno technik...
PlačiauJau kitų metų rugsėjį kolegijos galės abiturientams siūlyti ne tik bakalauro, bet ir trumpąsias studijas, kurios leis per 1,5–2 metus įgyti rinkoje paklausias, pavyzdžiui, IT specialybes. Tokią galimybę atveria Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos pakeistas studijų vykdymo reglamentavimas, rašoma Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos pranešime.
PlačiauŠiemet aukštąsias šalies mokyklas rinkosi mažiausias abiturientų skaičius per paskutinius metus – 19690. Tai beveik 2 tūkstančiais mažiau stojančiųjų nei 2019 m., o ir būsimų studentų karjeros kelio pasirinkimas valstybės nuraminti neturėtų - prioritetinėse profesijose išlieka minimalaus priimamų studentų skaičiaus tenkinimo problema.
PlačiauDaugiau nei 600 profesinio aukštojo mokslo institucijų Europoje vienijanti „EURASHE“ organizacija Briuselyje vykusioje generalinėje asamblėjoje aptarė naujas veiklos kryptis ir aktualijas.
PlačiauEurashe generalinės asamblėjos metu išsirinko naują generalinį sekretorių. Juo tapo John Edwards. Sveikiname ir linkime sėkmės darbe!
PlačiauJau keturiolika metų Švietimo mainų paramos fondas apdovanoja „Erasmus+“ projektus įgyvendinusias institucijas ir kitų veiklų dalyvius bei partnerius, antrus metus iš eilės apdovanoja ir kokybiškiausius Sporto rėmimo fondo projektus.
PlačiauKitų metų valstybės biudžeto asignavimai švietimui, mokslui ir sportui, skiriami Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai bei mokslo ir studijų institucijoms, didės 283,7 mln. Eur, arba 14 proc. lyginant su 2021 m. Tai numatyta šiandien Vyriausybės svarstytame valstybės biudžeto projekte.
PlačiauŽemės ūkio ministerija šiemet tikslines skatinamąsias stipendijas skyrė ne tik universitetų, bet ir kolegijų studentams, kurie nusprendė savo ateitį sieti su žemės ūkiu. Šiame rudens semestre stipendijos skirtos 104-iems universitetų ir kolegijų studentams.
PlačiauDarbo rinkoje labai gerai vertinami tie jauni žmonės, kurie yra baigę tiek profesinę mokyklą, tiek aukštąją mokyklą. Užsienio šalyse taip savo ateitį ir planuojasi nemažai jaunuolių. O Lietuvoje taip elgiasi ypatingai mažai jaunų žmonių.
PlačiauRugsėjo 23 d. akademinės etikos ir procedūrų kontrolierė dr. Loreta Tauginienė ir Tarnybos vyriausioji specialistė (vyriausioji analitikė) dr. Eglė Ozolinčiūtė susitiko su Klaipėdos valstybinės kolegijos, Šiaulių valstybinės kolegijos, Kauno kolegijos, Panevėžio kolegijos ir Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos studentų mokslinių draugijų nariais bei kitais studentais. S...
PlačiauRugsėjo 1-ąją daugelis šalies universitetų ir kolegijų pasitiko kitaip. Nuo šio trečiadienio šalies aukštąsias mokyklas pradėjo saugoti saugos tarnybų darbuotojai. Aukštųjų mokyklų administracijų sprendimas pasitelkti privačius saugos tarnybų darbuotojus susijęs su vadinamų antivakserių nenoru laikytis Vyriausybės nutarime nustatytos tvarkos, kad į aukštąsias mokyklas studij...
PlačiauLietuvos statistikos departamento duomenimis, apie 58 proc. Lietuvos aukštųjų mokyklų studentų yra persirgę arba pasiskiepiję nuo COVID-19.
PlačiauKaip nepadaryti klaidos ir tinkamai pasirinkti studijas? LRT radijo laidoje dalyvauja: Vilniaus kolegijos direktorė dr. Žymantė Jankauskienė ir Kauno technikos kolegijos direktorius, Lietuvos kolegijų direktorių konferencijos prezidentas Nerijus Varnas.
PlačiauLietuvos universitetų rektorių konferencija, Lietuvos kolegijų direktorių konferencija ir Lietuvos studentų sąjunga, suprasdamos Lietuvos aukštųjų mokyklų bendruomenių imunizacijos būtinybę ir siekdamos užtikrinti aukštą studijų kokybės lygį nemažinant studijoms ir tyrimams būtinų kontaktinių veiklų, kviečia esamus ir būsimus studentus artėjančius studijų metus pasitikti pas...
PlačiauLietuvos kolegijų direktorių konferencijos (LKDK) atstovai susitiko su LR Švietimo, mokslo ir sporto ministre Jurgita Šiugždiniene, viceministre Agne Kudarauskiene ir LR Sveikatos ir apsaugos ministerijos kanclere Jurgita Grebenkoviene ir aptarė koleginių studijų organizavimo pandemijos kontekste aktualijas, sektoriaus finansavimo bei kitus aktualius kolegijų bendruomenei k...
PlačiauSeimas bandys taisyti stojimo į aukštąsias mokyklas tvarką. Po kelerių metų būsimiems studentams gali tekti laikyti mažiausiai tris egzaminus – nepriklausomai nuo to, ar stos į valstybės finansuojamą vietą, ar ne. Kolegijos sako, kad šimtai jaunuolių praras galimybę studijuoti. Kai kurie dėstytojai džiaugiasi – tokio sprendimo reikėjo jau seniai – ateis geriau pasiruošę stud...
PlačiauKai kuriose aukštosiose mokyklose į egzaminą ar baigiamojo darbo gynimą gali patekti tik pateikęs galimybių pasą arba neigiamą COVID-19 testo rezultatą. Kitur svarstoma tokį reikalavimą kelti rudenį, kai tikimasi, kad šiuos mokslo metus pasiglemžusi infekcija nurims tiek, kad būtų saugu studijas vykdyti gyvai. Nors jau galima paskaitas ar egzaminus rengti gyvai, ne visos auk...
PlačiauDžiaugiamės pasirašę bendradarbiavimo sutartį su Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmais! Bendradarbiavimas leis skatinti studentus studijuojančius kolegijose atlikti praktiką LPPARA ir jos narių įstaigose ir institucijose, užtikrinti mokslo ir (arba) meno ir studijų vienovę per glaudų ryšį su praktika kartu su LPPARA, dalyvauti taikomuosiuose moksliniuose tyrimuose, men...
PlačiauDidžiausioje Europoje profesinio aukštojo mokslo institucijas vienijančioje organizacijoje „EURASHE“ (European Association of Institutions in Higher Education) Lietuva antrą kartą iš eilės turės savo atstovę, Lietuvos kolegijų direktorių konferencijos (LKDK) deleguotą Mokslo taikomosios veiklos komiteto pirmininkę dr. Nijolę Zinkevičienę.
PlačiauLietuvos kolegijų direktorių konferencija (LKDK) vienbalsiai antrajai kadencijai prezidentu perrinko Kauno technikos kolegijos (KTK) vadovą Nerijų Varną.
PlačiauPandemija sukrėtė ne tik viso pasaulio, bet ir Lietuvos sveikatos apsaugos sistemą bei atskleidė nemažai jos sopulių. Vienas tokių – kasdien vis augantis slaugytojų deficitas. Skaičiuojama, kad jų poreikis 2028 metais Lietuvoje viršys 7000.
PlačiauNaujai išrinktas Lietuvos studentų sąjungos (LSS) prezidentas Vytautas Kučinskas savo kadencijos metu žada daugiau dėmesio skirti įsisenėjusioms sisteminėms aukštojo mokslo problemoms spręsti bei aktualizuoti studentų problemas nuo socialinės dimensijos iki stipendijų bei paskolų klausimų.
PlačiauPo ilgai trukusių diskusijų balandžio mėnesio pradžioje Lietuvos studentams ir aukštosioms mokykloms atstovaujančios organizacijos pasirašė susitarimą „Dėl psichikos sveikatos stiprinimo Lietuvos aukštosiose mokyklose“, kuriuo sutarė, jog studentų psichikos sveikatai ir jos stiprinimui aukštosiose mokyklose turi būti skiriamas didesnis ir nuolatinis dėmesys bei numatė įgyven...
PlačiauKuriamas Lietuvos Vyriausybės programos įgyvendinimo veiksmų planas suteikė vilties regionų aukštųjų mokyklų vadovams, kad pagaliau bus atsisukta į juos ir pradėta vykdyti daugelį metų, deja, tik rinkiminiuose pažaduose deklaruojama regioninė aukštojo mokslo politika.
PlačiauSveikinu Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos proga!
PlačiauSveikiname šiandien vykusioje LSS ataskaitos teikimo ir rinkimų konferencijoje išrinktą naująjį Lietuvos studentų sąjungos prezidentą Vytautą Kučinską!
PlačiauVyriausybė trečiadienį pritarė Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) siūlymui didinti studijų kainas.
PlačiauLietuvos kolegijų direktorių konferencijos posėdyje dalyvavo LR Švietimo, mokslo ir sporto ministrė dr. Jurgita Šiugždinienė ir viceministras Gintautas Jakštas, kurie aptarė koleginio sektoriaus aktualijas ir atsakė į kolegijų direktorių klausimus.
PlačiauDidinti valstybės lėšas vienam studentui, taip užtikrinant geresnę studijų kokybę, didesnius atlyginimus dėstytojams ir mokslo darbuotojams. Sumažinti didžiulius ir nepagrįstus skirtumus tarp skirtingų studijų kainų bei padidinti finansavimą socialinių mokslų studijoms. Nuo 2022 iki 2027 metų numatyti apie 35 mln. eurų aukštojo mokslo finansavimui padidinti.
PlačiauSveikiname ir sėkmės darbe linkime Švietimo, mokslo ir sporto ministrei Jurgitai Šiugždinienei!
PlačiauDvidešimtmetį veikiantis ir veiklos sukaktį minintis koleginis sektorius įsitvirtino švietimo rinkoje, įveikė skeptikų kritiką ir didžiausias kliūtis. Visgi, šalyje kilus demografinėms problemoms ir stagnuojant aukštojo mokslo reformoms, kolegijoms ir visam aukštojo mokslo sektoriui atėjo ne patys geriausi laikai – sugrįžo panašūs iššūkiai, kurie kolegijoms buvo kilę 2000-ųj...
PlačiauSkelbiame Lietuvos kolegijų studentų XX sporto žaidynių rezultatus!
PlačiauNorėdami didinti aukštojo mokslo prieinamumą, gerinti įsidarbinamumo rodiklius ir stiprinti ryšius tarp regionų ir aukštojo mokslo, kolegijų vadovai pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Lietuvos savivaldybių asociacija.
PlačiauŠiemet kolegijų sektorius mini savo 20-ąsias veiklos metines, tačiau kelias iki pripažinimo valstybiniu ir tarptautiniu lygmeniu buvo nueitas ilgas ir itin sudėtingas.
PlačiauDžiaugiamės, kad Prezidentas G. Nausėda savo pranešime prioritetu išskyrė švietimo srities pokyčius, atkreipė dėmesį į mokslo ir taikomųjų tyrimų ekosistemą ir kitus kolegijų keliamus klausimus. Tik dirbant dialoge ir susitelkus galime pasiekti norimus rezultatus ir visuomenei reikalingas permainas.
PlačiauĮgyvendinant nemokamų bakalauro studijų idėją, šiems mokslo metams buvo padidintas valstybės finansuojamų vietų aruodas, bet jis kol kas dar neišsemtas. Po pagrindinio priėmimo etapo laisvų nemokamų vietų jame – net apie 4 tūkstančius.
PlačiauMieli mokiniai, studentai, mokytojai, dėstytojai, tėveliai, visi švietimo ir mokslo bendruomenės nariai!
PlačiauPraėjus pirmai stojimų bangai, daugelis jaunų žmonių apsisprendė, kokiu profesiniu keliu jiems eiti. Vieni rinkosi universitetus, kur semsis daugiau teorinių žinių ir sieks akademinės karjeros, o kiti - kolegijas, kuriose nuo pat pirmų dienų gludins praktinius įgūdžius ir ruošis tapti kuo patrauklesniu darbo rinkos nariu. Apie tai, kokių įgūdžių reikia darbdaviams ir kaip at...
PlačiauKolegijos šiemet sulauks daugiau už mokslą mokančių pirmakursių nei pernai, bet, pabrėžė Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMABPO) vadovas Pranas Žiliukas, taip nutiksią dėl šių aukštųjų mokyklų nuleistos priėmimo kartelės. Tiesa, tos kolegijos, kurios nemažino reikalavimų, šiemet pirmakursių turės mažiau, o drauge mažiau bus ir pinigų.
PlačiauEuropos Komisija, ruošdamasi paskelbti Europos švietimo erdvės siekius iki 2025 metų, video konferencijoje bendravo su dvidešimt dviejų Europos aukštųjų mokyklų ir asociacijų vadovais bei atstovais. Tarp jų savo siūlymus pristatė ir Lietuvos kolegijų direktorių konferencijos (LKDK) Mokslo taikomosios veiklos komiteto pirmininkė, Eurashe valdybos narė dr. Nijolė Zinkevičienė.
PlačiauMatydama nerimą keliančią situaciją Alytaus kolegijoje, Lietuvos kolegijų direktorių konferencija (LKDK) reiškia poziciją, kad Lietuvos kolegijos, kurios yra LKDK narės, savo veikloje turėtų vadovautis teisėtumo, atvirumo, sąžiningumo, sprendimų objektyvumo, pagrįstumo bei paaiškinimo, atskaitingumo ir gero valdymo, profesionalumo ir visuomenės pasitikėjimo stiprinimo, nuose...
PlačiauŠvietimo, mokslo ir sporto ministerija, įgyvendindama naują valstybinių aukštųjų mokyklų bendrabučių atnaujinimui skirtą priemonę, nusprendė, neskaidriai keičiant konkurso sąlygas, aplenkti kolegijas ir jų bendrabučiuose gyvenančius studentus bei visą 9 mln. eurų finansavimą skirti vadovaujantis politiniais sprendimais.
PlačiauLėšas studentų bendrabučiams atnaujinti numatyta skirti pirmiausia pagal tai, ar aukštoji mokykla laikosi sutarto stojamojo balo kartelės priimdama studentus į valstybės nefinansuojamas vietas. Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius sakė, kad tai politinis kriterijus. Kolegijos jau tariasi su teisininkais ir planuoja teikti ieškinį teismui.
PlačiauPastaraisiais metais maždaug 45 proc. įstojusiųjų į Lietuvos aukštąsias mokyklas už studijas turėjo mokėti, o 55 proc. įsisprausdavo į valstybės finansuojamas studijų vietas. Šiemet šios proporcijos keisis – valstybės finansuojamų studijų vietų skaičius didės daugiau nei 20 proc. ir sudarys kone 75 procentus.
PlačiauLR Vyriausybės sprendimu visuotinis karantinas dėl koronaviruso plitimo Lietuvoje pratęstas iki gegužės 31 dienos. Mokslo ir studijų institucijos gali organizuoti studijų procesą nuotoliniu būdu.
PlačiauPasaulinė pandemija ir griežtas karantinas akimirksniu mūsų kasdienybę ir darbus perkėlė į virtualų pasaulį - ne išimtis ir Lietuvos aukštosios mokyklos bei studijų procesai, kurie turėjo ne tik prisitaikyti prie neįprastų darbo sąlygų, tačiau ir išlaikyti tą pačią kokybę.
PlačiauLR Vyriausybės sprendimu visuotinis karantinas dėl koronaviruso plitimo Lietuvoje pratęstas iki gegužės 11 dienos. Mokslo ir studijų institucijos gali organizuoti studijų procesą nuotoliniu būdu.
PlačiauŠvietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius penktadienio popietę Vyriausybėje surengtoje spaudos konferencijoje pristatė naujausias žinias apie dėl karantino pakeistą ugdymo procesą ir artėjančius brandos egzaminus.
PlačiauLR Vyriausybės sprendimu visuotinis karantinas dėl koronaviruso plitimo Lietuvoje pratęstas iki balandžio 27 dienos. Mokslo ir studijų institucijos gali organizuoti studijų procesą nuotoliniu būdu.
PlačiauŠvietimo, mokslo ir sporto ministro Algirdo Monkevičiaus sumažinti reikalavimai stojantiesiems į aukštąsias mokyklas sukėlė didelį atgarsį tiek kolegijų, tiek ir universitetų sektoriuose. Pasirodė nuomonės, kad toks sprendimas neatitinka kelis metus propaguotos valstybės poreikio strategijos bei kelia grėsmę binarinei aukštojo mokslo sistemai.
PlačiauKaip rodo šiemetinė stojimo į aukštąsias mokyklas tvarka, kurią patvirtino švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius, universitetų ir kolegijų durys atsivers plačiau: stojimo reikalavimai palengvinti, valstybės finansuojamų vietų bus daugiau, tad konkurencija dėl jų bus mažesnė. Tokios permainos jau sulaukė kritikos pliūpsnio: studijų kokybė prastės, mat atei...
PlačiauLKDK prezidentas Nerijus Varnas susitinko su Lietuvos Respublikos Prezidentu bei švietimo ir mokslo bendruomene aptarti mokslo finansavimo pokyčius, galimus ekonominės ir socialinės nelygybės sprendinius švietime, vykdomos švietimo įstaigų pertvarkos efektyvumo didinimą ir kitas temas.
PlačiauKaune vykusioje Aukštųjų mokyklų mugės panelinėje diskusijoje aptarti nemokamo bakalauro poreikio bei galimybių jį turėti susėdo Vyriausybės, švietimo politikos formuotojų, aukštųjų mokyklų, studentų ir moksleivių atstovai.
PlačiauLyginant 2015-uosius metus ir šiandieną, inžinerinių mokslų krypties pirmakursių studentų skaičius susitraukė nuo buvusių daugiau nei 6000-ių iki vos 2600-ų. Pasak specialistų, dar pridėjus studijuojančiųjų nubyrėjimą nuo 30 iki 50%studijų metais bendrai gauname, kad nuo šiol parengiama tik kiek daugiau nei po 1000-į absolventų kasmet, nors jų poreikis kasdien drastiškai di...
PlačiauAukštųjų mokyklų mugėje vykusioje panelinėje diskusijoje aptartas LR Vyriausybės svarstomas siūlymas suvienodinti minimalius stojimų reikalavimus, stojantiems į kolegijas ir universitetus. Toks nutarimas ir problemos, kurios ryškėja jau kelinti metai, gali atvesti prie didelių aukštojo mokslo sistemos pokyčių.
PlačiauSausio 20 - vasario 20 dienomis Valstybinis studijų fondas priims prašymus socialinei stipendijai 2020 m. pavasario semestrą gauti.
PlačiauValstybinis studijų fonas kviečia užsienio lietuvius nuo sausio 20 d. iki vasario 20 d. teikti paraiškas finansinei paramai gauti.
Plačiau2020 m. priimant naujus studentus, aukštosioms mokykloms didės valstybės lėšų dalis, skiriama dėstytojų atlyginimams ir studentų skatinimui. Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos teikimu Vyriausybė pritarė norminių studijų kainų metodikos keitimui.
PlačiauMoksleivių mokymosi rezultatus analizuojantys ir apibendrinantys žurnalo „Reitingai“ ekspertai dar kartą patvirtino – mažėjantis abiturientų skaičius ir prastas jų pasirengimas studijoms aukštųjų mokyklų vadovus verčia griebtis už galvų.
PlačiauGruodžio 6 d. akademinės etikos ir procedūrų kontrolierė Loreta Tauginienė susitiko su šešių kolegijų etikos komisijų atstovais aptarti bendradarbiavimo galimybių skatinant akademinės bendruomenės etišką elgesį. Susitikime kolegijų etikos komisijų atstovai domėjosi veiklos tobulinimo galimybėmis.
PlačiauSeime įregistruota Mokslo ir studijų įstatymo (MSĮ) pataisa, kuria siekiama jau nuo 2020 m. įteisinti nemokamas bakalauro studijas. Vyriausybė šioms MSĮ pataisoms, kurias teikė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, pritarė dar rugsėjį. Dabar belieka sulaukti parlamento pritarimo. Iš viso ketinama finansuoti 20 tūkst. bakalauro studijų vietų universitetuose bei kolegijose (...
PlačiauGruodžio 4 dieną Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijoje vyko Lietuvos kolegijų studentų XX sporto žaidynių svarsčių kilnojimo varžybos.
PlačiauLapkričio 20 dieną Kauno kolegijos sporto bazėje vyko Lietuvos kolegijų studentų XX sporto žaidynių salės futbolo B grupės finalinės varžybos.
PlačiauNors prasidėję pokyčiai švietimo sistemoje įpūtė nemažai naujų vėjų ir išjudino seniai pamirštus klausimus, tačiau kol kas verslui ir studentams reikalingų pasikeitimų ir veikiančių trumpojo ciklo studijų dar reikės palaukti.
PlačiauVidutinis Lietuvos dėstytojo atlyginimas yra mažesnis ne tik už mūsų šalies mokytojų, o ir daugelio kitų pasaulio šalių dėstytojų algas. 800 dolerių, tokia yra vidutinė Lietuvos dėstytojų alga. Tuo tarpu įvairių sunkumų kamuojamos Etiopijos dėstytojai uždirba apie trečdaliu daugiau - 1200 dolerių.
Plačiau2019 m. lapkričio 6 d. Vilniaus kolegijos sporto bazėje vyko Lietuvos kolegijų studentų XX sporto žaidynių merginų ir vaikinų finalinės stalo teniso varžybos.
PlačiauDaugiau nei 600-us aukštųjų mokyklų Europoje ir už jos ribų vienijančioje EURASHE (European Association of Institutions in Higher Education) organizacijoje, kurios nariu yra ir Lietuvos kolegijų direktorių konferencija (LKDK), Lietuva po pertraukos ir vėl turės savo atstovę organizacijos taryboje. Ja tapo LKDK deleguota Vilniaus kolegijos direktoriaus pavaduotoja mokslui ir ...
PlačiauMokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) praneša, kad atnaujinti kvietimai teikti paraiškas pagal ES priemonę „Inočekiai“. Tai viena populiariausių verslo ir mokslo bendradarbiavimą skatinančių priemonių, ją dažniausiai renkasi investicijų ieškantys inovatoriai.
PlačiauLietuvos kolegijų direktorių konferencijos (LKDK) vykusiame posėdyje apsilankė Švietimo, mokslo ir sporto ministras dr. Algirdas Monkevičius, kuris pristatė savo aukštojo mokslo viziją bei aptarė aukštojo mokslo laukiančius iššūkius.
PlačiauJaunuolių, priimtų į inžineriją, skaičius per penkerius metus sumažėjo 2,5 karto. Jei 2015 m. rugsėjį mokytis inžinerijos į universitetų ir kolegijų pirmus kursus susirinko apie 6 tūkst. studentų, tai šiemet viso labo 2400 pirmakursių. Kai kuriuose universitetuose ir kolegijose dėl šios priežastys yra uždaromos nuo 30 iki net 90 proc. visų studijų programų.
PlačiauAteinanti 4.0 pramonės revoliucija smarkiai pakeitė ir išaugino inžinerinę pramonę visame pasaulyje ir tuo pačiu Lietuvoje, tačiau reikalingų specialistų deficitas tik didėja. Situacijos nekeičia ir beveik dvigubai šalies darbo užmokesčio vidurkį viršijantys atlyginimai, valstybės skiriamos ir finansuojamos studijų vietos ir įmonių stipendijos aukštosiose mokyklose.
PlačiauPrasidėjusi švietimo reforma išjudino daugelį metų neliestus klausimus ir paskatino aukštąsias mokyklas įgyvendinti kokybinius pokyčius bei užtaisyti kadaise paliktas aukštojo mokslo sistemos spragas. Bene, patys aktualiausi klausimai kolegijų sektoriui šiuo metu yra finansavimas, taip pat 5 ISCED lygmens (trumposios studijos) ir 7 ISCED lygmens studijos (profesinė magistran...
PlačiauTradicinėje Lietuvos kolegijų dėstytojų, darbuotojų ir studentų sporto šventėje šiemet tarp septynių dalyvių triumfavo Kauno technikos kolegijos atstovai.
PlačiauVyriausybės posėdyje šiandien pritarta Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos siūlymui suvienodinti priėmimo reikalavimus visiems stojantiesiems – pretenduojantiems tiek į valstybės finansuojamas, tiek į mokamas studijų vietas. Tokia nuostata įsigaliotų Seimui priėmus Vyriausybės teikimą keisti Mokslo ir studijų įstatymą.
PlačiauDaugiau nei 600 aukštųjų mokyklų vienijanti „Eurashe“ organizacija Budapešte vykusioje konferencijoje naujai kadencijai perrinko savo vadovus ir aptarė būsimas Europos profesinio aukštojo mokslo kryptis bei laukiančius iššūkius.
PlačiauLietuvos kolegijų direktorių konferencijos (LKDK) vykusiame posėdyje aptartos kolegijų sektoriaus aktualijos, pristatyta metinė veiklos ataskaita bei diskutuota kitais koleginiam sektoriui aktualiais klausimais.
PlačiauKeičiasi viskas: technologijos, procesai, aplinka, vienų ar kitų reiškinių suvokimas, kasdien atsiranda vis daugiau galimybių, o esančios ribos mažėja. Šiame kontekste ne išimtis ir aukštasis mokslas. Kaip jis atrodys po 15 metų savo vizijas pristato Lietuvos kolegijų vadovai.
PlačiauPokalbis su švietimo, mokslo ir sporto ministru Algirdu Monkevičiumi, ekonomikos ir inovacijų ministru Virginijumi Sinkevičiumi ir Lietuvos kolegijų direktorių konferencijos prezidentu Nerijumi Varnu.
PlačiauŠvietimo, mokslo ir sporto ministerija, palyginti su praėjusių metų planais, drastiškai mažina nemokamų vietų skaičių kolegijose.
PlačiauŠvietimo, mokslo ir sporto ministerijos ketinimai paskirstyti finansavimą aukštojo mokslo studijoms sukėlė diskusijų, mat lėšų numatoma skirti mažiau nei pernai, bet daugiau studentų bus priimta į valstybės finansuojamas vietas.
PlačiauVasario mėnesio pabaigoje vykusiame Lietuvos kolegijų direktorių konferencijos (LKDK) posėdyje lankėsi LR Švietimo, mokslo ir sporto viceministras prof. habil. dr. Valdemaras Razumas, kuris pristatė savo bei ministro dr. Algirdo Monkevičiaus požiūrį ir mintis dėl aukštojo mokslo strateginių krypčių.
PlačiauNors koleginėse studijose studentai daugiau kaip 30% laiko praleidžia atlikdami praktikas ir lavindami praktinius įgūdžius aukštosiose mokyklose ar jų partnerių iš privataus sektoriaus įmonėse, tačiau dėl susidariusių stereotipų mažos ir vidutinės įmonės vis sunkiau randa praktikantų. Sprendžiant šią problemą Europoje startavo SAPS projektas „Learntowork.eu“.
PlačiauKokybiška praktika studijų metais verslo įmonėse gali atverti labai daug durų ir sudėti stiprius karjeros pamatus. Analogiškai – prastas pasirinkimas gali lemti nusivylimą pasirinkta karjeros kryptimi ir net norą ją keisti. Tad didelė dalis jaunuolių bijo rizikuoti ir ieško praktikos pozicijų didelėse įmonėse, nusigręždami nuo vidutinio ir smulkaus verslo.
PlačiauMoksleivių ugdymas karjerai, dar žinomas kaip profesinis orientavimas, vakarų Europos valstybėse – ilgas tradicijas turinti praktika. Kodėl ši sritis Lietuvoje sulaukia kritikos ir dažnai nepateisina lūkesčių bei nepadeda užpildyti valstybei reikalingų specialistų poreikio „Aukštųjų mokyklų mugėje 2019“ diskutavo švietimo, verslo, valdžios bei moksleivių atstovai.
PlačiauDu Seimo Švietimo ir mokslo komiteto nariai siūlo leisti kolegijose vykdyti profesines magistro studijas.
PlačiauSeimas vienbalsiai Akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus tarnybos vadove paskyrė Loretą Tauginienę. Už jos kandidatūrą balsavo 87 Seimo nariai, niekas nebuvo prieš.
PlačiauVisuotiniame Lietuvos kolegijų direktorių konferencijos (LKDK) posėdyje išrinkta ir patvirtina nauja prezidiumo narė bei aptartos švietimo ir koleginio sektoriaus naujienos.
PlačiauŠvietimo ir mokslo ministerijos siūlomas sprendimas jungti Lietuvos kolegijas, neatsižvelgiant į jų studijų rodiklius bei neturint ilgalaikės sujungtų kolegijų veiklos strategijos, Lietuvos kolegijų direktorių konferencijos nuomone, yra nepamatuotas ir nesprendžiantis susidariusios situacijos.
PlačiauDar prieš šių metų stojimus į aukštąsias mokyklas Švietimo ir mokslo ministerija nusprendė investuoti į kolegijinį sektorių, skyrė jiems papildomus studijų krepšelius ir garsiai pasakė, kad Lietuvos jaunimo ateitis – kolegijos ir technologiniai bei inžineriniai mokslai. Šiandien nepanaudotų kolegijų krepšelių lėšos yra planuojamos reinvestuoti, tačiau jau ne tik į kolegijas,...
PlačiauPenktadienį Utenoje vykusioje tarptautinėje konferencijoje „Live Projects: Experiental Learning and University-Industry Cooperation“ tarptautinio SAPS projekto koordinatorė Danutė Rasimavičienė pristatė SAPS naujienas ir kuriamus produktus.
PlačiauDaugybės tyrimų duomenimis, mažoms verslo įmonėms sunku rasti reikiamų darbuotojų, ir tai riboja plėtros galimybes, didina išlaidas. Tuo pat metu profesinio aukštojo mokslo institucijos - kolegijos – mieliau siunčia studentus praktikos į stambias įmones, o prie didelio MVĮ skaičiaus nėra prisitaikiusios. Pagaliau, Europa kenčia ir dėl vis dar santykinai didelio nedarbo, suku...
PlačiauLietuvos kolegijų direktorių konferencijoje (LKDK) išrinkta ir patvirtinta nauja viceprezidentė. Ja tapo Vilniaus kolegijos direktorė doc.dr. Žymantė Jankauskienė, kuri būsimos kadencijos metu kelia sau tikslus labiau sutelkti koleginį sektorių bei pasiruošti aukštesniems kokybiniams reikalavimams.
PlačiauŠvietimo strategai, nebaigę universitetų reformos, griebėsi kolegijų. Kokia kolegijų pertvarkos esmė ir kokią naudą pajus stojantieji į kolegijas, netrukus pavadinus šias aukštąsias mokyklas taikomųjų mokslų universitetais? Laidoje dalyvaus švietimo ir mokslo viceministras dr. Giedrius Viliūnas ir Lietuvos kolegijų direktorių konferencijos prezidentas, Kauno technikos kolegi...
PlačiauKauno technikos kolegijoje vykusiame Lietuvos kolegijų direktorių konferencijos posėdyje aptarti būsimi kolegijų veiklos iššūkiai ir išrinkta bei patvirtinta viceprezidentė.
PlačiauTikėtina, kad pakelta studijų kartelė į aukštąsias mokyklas privertė pasitempti abiturientus, tarp kurių šiemet net 164-iais šimtukininkais daugiau nei praėjusiais metais. Vieni iš jų renkasi studijas Vakarų Europoje, o kiti lieka Lietuvoje ir vis dažniau studijuoja kolegijose.
PlačiauBirželio mėnesį Lietuvos kolegijų direktorių konferencija (LKDK) trejų metų kadencijai išrinko naują prezidentą. Juo tapo Kauno technikos kolegijos (KTK) direktorius Nerijus Varnas, kuris apžvelgia esamą situaciją, aukštojo mokslo švietimo reformą ir būtiniausius koleginio sektoriaus pertvarkos darbus.
PlačiauLietuvos kolegijų direktorių konferencija (LKDK) turi naują prezidentą. Juo vienbalsiai išrinktas LKDK prezidiumo narys ir Kauno technikos kolegijos (KTK) vadovas Nerijus Varnas.
PlačiauŠvietimo reformos iniciatoriai žengė dar vieną žingsnį ir per pastarąsias savaites pristatė artimiausius pokyčius Lietuvos aukštojo mokslo švietimo sistemoje. Vienas iš jų – smarkiai didinamas valstybės finansuojamų vietų skaičius kolegijų studentams, tačiau, išaugus krepšelių skaičiui, kolegijų laukia ir individuali Švietimo ir mokslo ministerijos sudarytos komisijos anali...
PlačiauCall for Experts To join the SAPS project - Supporting Apprenticeships between Professional Higher Education & Small and Medium Enterprises
Plačiau2015 m. gegužės 13-15 dienomis Lietuvos Respublikos atstovų delegacija dalyvavo Bolonijos proceso šalių ministrų Europos aukštojo mokslo erdvės tikslams skirtoje konferencijoje.
Plačiau2014 m. gruodžio 3-4 dienomis Europos aukštųjų mokyklų asociacija (EURASHE – European Association of Institutions in Higher Education) kartu su Lietuvos kolegijų direktorių konferencija bei Vilniaus kolegija organizavo tarptautinį seminarą „Kokybės užtikrinimas aukštajame moksle. Praktinis požiūris“.
Plačiau2014 m. birželio 13-15 d. Klaipėdoje, Giruliuose vyko III-oji Lietuvos kolegijų darbuotojų sporto šventė. Šventėje dalyvavo Vilniaus kolegijos, Kauno kolegijos, Klaipėdos valstybinės kolegijos ir panevėžio kolegijos darbuotojai. Dalyvius pasveikino LKDK prezidentas Viktoras Senčila.
Plačiau